REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rynek powłok antymikrobowych – 3 mld $ w 2018

Zdaniem specjalistów firmy MarketsandMarkets w ciągu najbliższych czterech lat rynek powłok antymikrobowych niemal podwoi swoją wartość – z obecnych 1,5 mld dolarów do 2,9 mld $.

rynek powłok antymikrobowych

Fot. gokoroko (sxc.hu)

Prognozy MarketsandMarkets nie są co prawda aż tak optymistyczne jak opublikowane rok temu przewidywania analityków Transparency Market Research, którzy wieszczą rynkowi powłok antymikrobowych już 3,3 mld $ w roku 2018, przyszłość tego rynku jednak zdecydowanie rysuje się w różowych barwach. Przewidywane 2,9 mld $ w 2018 oznacza wzrost o 11,8% w skali roku.

Farby i powłoki antymikrobowe są coraz częściej stosowane w medycynie, przemyśle żywieniowym, budownictwie. Ochrony przed mikrobami wymagają klimatyzatory, urządzenia i przewody wentylacyjne, kosmetyki, środki ochrony osobistej, tkaniny oraz ściany w wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach. Najskuteczniejszą bronią w walce z mikroskopijnymi intruzami są cząstki srebra, miedzi lub cynku.

Stale jednak prowadzi się badania i poszukuje się nowych, tanich i skutecznych rozwiązań chroniących przed mikrobami. Innowacyjne technologie są szybko wchłaniane przez rynek. Do dynamicznie rozwijających się obszarów należą Chiny, Indie i Japonia, jednak sercem światowego przemysłu powłok antymikrobowych jest wciąż Ameryka Północna. Najważniejsi gracze rynkowi to AkzoNobel, BASF, DuPont, DOW, PPG Industries, Sherwin-Williams oraz Kansai.

Raport zakupić można na stronie MarketsandMarkets.

Źródło: MarketsandMarkets

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA