REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rynek farb – niezły rok 2016, ale w 2017…

Mimo pewnych problemów, 2016 był dobrym rokiem – twierdzą producenci, którzy wzięli udział w corocznym sondażu European Coatings Journal. Sondaż przeprowadzany jest co roku, aby ocenić nastroje najważniejszych graczy na rynku farb.

rynek farb

Fot. andibreit / pixabay.com

W sondażu magazynu „European Coatings Journal” wzięło udział 20 dużych firm. Respondenci mogli ocenić miniony rok w skali od 1 (bardzo dobry) do 6 (bardzo słaby).

Średnia ocena w uzyskanych głosów wyniosła 2,4, a więc znajduje się nieco bliżej pozytywnego końca skali. Jest to wynik minimalnie tylko gorszy niż w roku poprzednim (2,3). Nie różni się także ocena uzyskana w dwóch osobnych segmentach rynku – dekoracyjnym (2,4) i przemysłowym (2,35).

Mniej optymistyczne są natomiast prognozy na rok 2017. Niestabilność polityczna i ekonomiczna w wielu częściach świata, wpływ Brexitu, trudna sytuacja rynkowa w Rosji i problemy legislacyjne – to tylko niektóre spośród czynników, które sprawiają, że sytuacja na rynku farb jest bardzo niepewna. Wraca niestety również temat, który przycichł w ostatnim czasie – rosnące ceny surowców.

W styczniowym numerze „European Coatings Journal” można znaleźć szczegółowe wyniki sondażu, a także przeczytać obszerne wypowiedzi producentów na temat minionego roku oraz prognoz na obecny.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA