REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rynek afrykański szansą dla producentów farb?

Afryka nie jest obecnie rynkiem znajdującym się w centrum zainteresowania większości producentów farb. Czy słusznie? Mimo wszystko AkzoNobel zdecydował się na otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Kenii. Portal European Coatings zapytał o to, skąd ten krok.

rynek afrykański producenci farb farby

Fot. SmallmanA / pixabay.com

Holenderski koncern nie tylko otworzył nową fabrykę w Kenii, ale i ma poważne plany rozbudowy i rozszerzenia swojej obecności w tym regionie. O planach tych opowiada Baron Schreuder, dyrektor biznesowy oddziału Performance Coatings w Afryce, w krótkiej rozmowie dla portalu European Coatings.

Skąd zainteresowanie tak nieoczywistym rynkiem? AkzoNobel, jako firma działająca w branży budowlanej, farb proszkowych, morskich i ochronnych, opakowaniowych, lotniczych i samochodowych, dostrzegła w Afryce Wschodniej stabilny i dobrze się rozwijający region, dający duże możliwości biznesowe. Kenia jest natomiast sercem tego regionu. Zarząd AkzoNobel doszedł do wniosku, że warto w tej części świata zainwestować w przejście od eksportu do lokalnej produkcji, co skróci czas zaopatrzenia i sprzyjać będzie rozwojowi technologicznemu.

W jakiej branży na rynku afrykańskim zamierza przede wszystkim działać AkzoNobel? Koncern planuje skupić się na produkcji powłok coil coating dla budownictwa. Obecnie przemysł budowlany w Kenii jest jednym z głównych sektorów napędzających rozwój gospodarczy kraju. Jest on doskonale rozwinięty, zarówno od strony usług inżynieryjnych, jak i konstrukcyjnych i architektonicznych. Jego dynamiczny rozwój to m.in. zasługa programu Kenya Urban Transport Infrastructure Program.

Wbrew pozorom więc również rynek afrykański może być regionem obiecującym biznesowo dla wytwórców farb. Być może również inni producenci zwrócą na niego uwagę i pójdą w ślady holenderskiego koncernu.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA