REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ruszyła budowa nowej fabryki Axalta w Wuppertalu

Axalta Coating Systems, wiodący globalny dostawca lakierów płynnych i proszkowych, rozpoczął w Wuppertalu (Niemcy) rozbudowę zakładu, który ma zwiększyć możliwości firmy w dziedzinie produkcji lakierów wodorozcieńczalnych. Nowy zakład zwiększy możliwości obiektu, który już jest największym z 35 ośrodków produkcyjnych firmy. Produkcja ma ruszyć w pierwszym kwartale 2015 roku.

Axalta

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Podczas uroczystości mającej uświetnić to wydarzenie – na której obecny był burmistrz Wuppertalu, Peter Jung, przedstawiciele mediów i pracownicy firmy – Charlie Shaver, Axalta Chairman and CEO, podkreślił zaangażowanie firmy Axalta w wykorzystywanie ekologicznych technologii produkcji lakierów.

“Rosnący popyt na wysokiej jakości lakiery wodorozcieńczalne skłonił nas do podjęcia decyzji o budowie w Wuppertalu”, oświadczył zebranym gościom Shaver. “Zakład ten będzie wykorzystywać zaawansowane technologie w celu zmniejszenia ilości odpadów i zredukowania wpływu naszych zakładów na środowisko naturalne. Lakiery wodorozcieńczalne także trafiają w zainteresowania klientów, którzy poszukują systemów lakierów umożliwiających im zmniejszenie wpływu na środowisko i bardziej wydajną pracę”.

Nowy zakład w Wuppertalu będzie wytwarzać lakiery dla kilku największych producentów samochodów w Europie, a także dla trzech globalnych marek lakierniczych firmy Axalta – Cromax®, Spies Hecker® i Standox®. Będzie także dostarczać lakiery producentom pojazdów użytkowych i do zastosowań przemysłowych.

Peter Jung, burmistrz Wuppertalu, powiedział: “Cieszymy się bardzo, że Axalta inwestuje w nowy zakład produkcyjny. Dzięki niemu powstanie 2000 nowych stanowisk pracy”.

Otmar Hauck, Axalta Chief Operating Officer na teren Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, dodał: “Jesteśmy dumni, że Wuppertal daje nam silną bazę operacyjną. Zakład nowej generacji sprawi, że będziemy mogli zaoferować naszym klientom produkty, których od nas oczekują. Pracownicy naszej firmy w Wuppertalu mają wysokie kwalifikacje i motywację, by przyczyniać się do sukcesu naszej firmy”.

Lakiery wodorozcieńczalne produkowane w nowym zakładzie mają trafić do klientów firmy Axalta w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a także w Europie Wschodniej, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA