a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneRusza festiwal CityLeaks

Rusza festiwal CityLeaks

Już jutro w Kolonii w Niemczech rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu CityLeaks Urban Art Festival. Impreza potrwa aż do 20 września.

CityLeaksCityLeaks to jeden z najważniejszych festiwali sztuki miejskiej na świecie, organizowany w Kolonii co dwa lata. W tym roku wydarzenia związane z imprezą odbywają się przede wszystkim w dzielnicy Mülheim.

Różne style, różne media

Festiwal ma zaprezentować nowe trendy we współczesnej sztuce miejskiej oraz swoisty miks stylów z różnych epok, takich jak neoekspresjonizm, neokonkretyzm, pop art, concept art, Fluxus czy surrealizm. Oprócz wielkoskalowych murali w ramach wydarzenia powstają również instalacje, przykłady sztuki performatywnej, wykorzystywane są nowe sposoby przekazu i media.

W tym roku elementem festiwalu są także wystawy prezentowane we wnętrzach, w siedzibie wydarzenia w Carlswerk w dzielnicy Mülheim. Prezentują one sztukę, która odzwierciedla złożoność przestrzeni miejskiej i zamieszkującej ją społeczności. Autorzy wystawianych dzieł to ponad trzydziestu artystów, zarówno miejscowych jak i zagranicznych – malarze, rzeźbiarze, fotografowie, filmowcy i graficy.

Tylko na chwilę

Powstałe w ramach festiwalu malowidła są prezentem dla miasta i jego mieszkańców. Wiele z nich powstanie na prywatnych budynkach, których właściciele mają prawo je w każdej chwili zamalować. Mogą więc w każdej chwili zniknąć, są narażone na działanie warunków atmosferycznych i miejskie zanieczyszczenia, ale zgodnie z intencją organizatorów CityLeaks mają choć na chwilę wpłynąć na mieszkańców miasta, wywołać u nich ciepłe uczucia, zainspirować do działania i wyrażania własnych opinii.

Źródło: CityLeaks Festival