a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneRPM przejmuje Specialty Polymer Coatings

RPM przejmuje Specialty Polymer Coatings

Firma RPM International, jeden z największych producentów farb na świecie, ogłosiła, że przejęła Specialty Polymer Coatings (SPC), kanadyjskiego wytwórcę wysokiej jakości powłok dla przemysłu gazowo-olejowego.

RPM International Specialty Polymer CoatingsOd tej pory SPC będzie funkcjonować jako niezależna firma, należąca jednak do grupy RPM Performance Coatings, podlegająca Carboline Company. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Oferta SPC to przede wszystkim powłoki epoksydowe i uretanowe nie zawierające LZO. Stosuje się je przy budowie i konserwacji rurociągów ze stali, taborów kolejowych, wnętrz zbiorników oraz innych konstrukcji stalowych, także dla przemysłu morskiego. Oprócz siedziby w Langley niedaleko Vancouveru firma posiada też obiekty w Stanach Zjednoczonych – zakład produkcyjny w Brantford w Ontario oraz biuro i magazyn w Angleton w Teksasie.

Jak mówi Frank C. Sullivan, prezes RPM, koncern ma już silną pozycję na rynku amerykańskim i światowym dzięki rozpoznawalnej marce Carboline. Za sprawą przejęcia SPM, marki również znanej i cenionej w branży olejowo-gazowej, RPM ugruntuje tę pozycję i zdobędzie dostęp do nowych, innowacyjnych technologii opracowanych przez kanadyjskiego producenta.

Źródło: RPM