REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

RPM przejmuje Specialty Polymer Coatings

Firma RPM International, jeden z największych producentów farb na świecie, ogłosiła, że przejęła Specialty Polymer Coatings (SPC), kanadyjskiego wytwórcę wysokiej jakości powłok dla przemysłu gazowo-olejowego.

RPM International Specialty Polymer CoatingsOd tej pory SPC będzie funkcjonować jako niezależna firma, należąca jednak do grupy RPM Performance Coatings, podlegająca Carboline Company. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Oferta SPC to przede wszystkim powłoki epoksydowe i uretanowe nie zawierające LZO. Stosuje się je przy budowie i konserwacji rurociągów ze stali, taborów kolejowych, wnętrz zbiorników oraz innych konstrukcji stalowych, także dla przemysłu morskiego. Oprócz siedziby w Langley niedaleko Vancouveru firma posiada też obiekty w Stanach Zjednoczonych – zakład produkcyjny w Brantford w Ontario oraz biuro i magazyn w Angleton w Teksasie.

Jak mówi Frank C. Sullivan, prezes RPM, koncern ma już silną pozycję na rynku amerykańskim i światowym dzięki rozpoznawalnej marce Carboline. Za sprawą przejęcia SPM, marki również znanej i cenionej w branży olejowo-gazowej, RPM ugruntuje tę pozycję i zdobędzie dostęp do nowych, innowacyjnych technologii opracowanych przez kanadyjskiego producenta.

Źródło: RPM

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA