a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneReverdia dzieli się technologią Biosuccinium z BioAmber

Reverdia dzieli się technologią Biosuccinium z BioAmber

Firma Reverdia podpisała z BioAmber umowę o zrzeczeniu się roszczeń, dotyczącą jej technologii produkcji kwasu bursztynowego Biosuccinium. Obydwie firmy zajmują się produkcją i sprzedażą kwasu bursztynowego z wykorzystaniem drożdży.

Biosuccinium

Fot. arch. Reverdia

Na mocy kontraktu firma BioAmber będzie mogła korzystać z technologii Biosuccinium opracowanej przez Reverdię. Kwota, za jaką kupione zostały prawa do korzystania z technologii, nie została ujawniona.

Podpisując umowę obydwa koncerny uniknęły konfliktów, jakie często pojawiają się w przypadku dwóch przedsiębiorstw produkujących ten sam środek w oparciu o podobną metodę. Obydwie firmy w procesie otrzymywania kwasu bursztynowego wykorzystują drożdże – w przeciwieństwie do innych wytwórców tego związku, preferujących bakterie (jak choćby BASF, który do produkcji kwasu bursztynowego zaprzągł nowo odkrytą bakterię Basfia succiniciproducens).

Kwas bursztynowy jest coraz częściej stosowanym surowcem do produkcji farb, pigmentów, tworzyw sztucznych, kosmetyków i farmaceutyków. Ponieważ jest to środek pochodzenia biologicznego, stanowiący przyjazną środowisku i niedrogą alternatywę dla pochodnych ropy naftowej, jego sprzedaż rośnie w nieprawdopodobnym tempie – do roku 2020 dochód z jego sprzedaży ma osiągnąć 1,1 mld $, co oznacza wzrost na poziomie 45% rocznie.

Źródło: pcimag.com