a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweRenowacja iglicy – Jotun Polska świętuje we Wrocławiu

Renowacja iglicy – Jotun Polska świętuje we Wrocławiu

Jotun Polska z rozmachem świętuje odnowienie wrocławskiej iglicy! Renowacja, przeprowadzona w ramach akcji „Chronimy przed czasem”, była tematem wydarzenia, na którym 6 kwietnia w Hali Stulecia spotkali się przedstawiciele, partnerzy oraz entuzjaści działalności firmy Jotun.

Jotun Polska Wrocław iglicaSpotkanie odbyło się 6 kwietnia w Sali Cesarskiej Hali Stulecia we Wrocławiu. W ramach wprowadzenia Daniel Czerek przybliżył krótko historię Hali Stulecia, następnie zaś uwagę skupiono na bohaterce popołudnia – iglicy. Dr inż. Leszek Budych ze Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej wyjaśnił, dlaczego jest ona konstrukcją wyjątkową, natomiast Jacek Mroziński z Jotun Polska opowiedział uczestnikom o samym projekcie renowacji iglicy, zrealizowanym w ubiegłym roku w ramach akcji „Chronimy przed czasem”.

Jotun Polska Wrocław iglica

Daniel Czerek (Hala Stulecia)

3_iglica Wroclaw Jotun Polska

Marta Sowińska (Jotun Polska)

Jotun Polska iglica Wrocław

Leszek Budych (Związek Mostowców RP)

Nagroda Związku Mostowców

Spotkanie było okazją do wręczenia ważnej nagrody dla Jotun Polska. Był to medal oraz dyplom od Związku Mostowców RP Oddział Dolnośląski, w dowód uznania za „systematyczną, wieloletnią pomoc i aktywne wspieranie realizacji zadań statutowych Oddziału Dolnośląskiego ZMRP”.

W imieniu firmy medal odebrał General Manager Jotun Polska, Michael Thorup Kruse. Nagrodę wręczył natomiast dr inż. Leszek Budych, reprezentujący na spotkaniu Związek Mostowców. Podpis na dyplomie złożył Przewodniczący Zarządu Oddziału Dolnośląskiego ZMRP, dr inż. Marcin Sęk.

Jotun Polska Wrocław iglica

Michael Thorup Kruse odbiera nagrodę dla Jotun Polska od Związku Mostowców.

Jotun Polska Wrocław iglicaSłodko i kolorowo

Jotun to spora międzynarodowa firma. Działamy wg zasady „Globalne doświadczenie, lokalna obecność”, bo rozumiemy, że lokalne społeczeństwa są naszymi gospodarzami, dostarczają nam siły roboczej i licencji na prowadzenie naszej działalności. W zamian Jotun daje pracę, płaci podatki i przyczynia się do ogólnego rozwoju społeczności. Ale ważna jest też radość i zabawa. Dziś we Wrocławiu wraz z lokalnymi firmami świętujemy ustawienie odnowionej Iglicy. Mamy nadzieję, że to będzie udany wieczór dla wszystkich

– mówił podczas wydarzenia Michael Thorup Kruse. I rzeczywiście organizatorzy zadbali o dobry nastrój uczestników, zapewniając specjalne atrakcje. Swoją obecnością imprezę uświetnił m.in. pisarz Marek Krajewski, autor poczytnych kryminałów, w których dawny Wrocław, jako sceneria, odgrywa niebagatelną rolę. Ukoronowaniem spotkania było zwiedzanie Hali Stulecia oraz pokaz iluminacji 3D. Na osłodę zaś organizatorzy przygotowali tematyczne babeczki.

Jotun Polska Wrocław iglica

Pyszny poczęstunek.

 

Jotun Polska Wrocław iglica

Iluminacja 3D w Hali Stulecia.

Jotun Polska Wrocław iglica

Zespół Jotun Polska zaangażowany w akcję odnowienia iglicy.
Od lewej: Jerzy Kosior, Michael T. Kruse, Natalia Kędziora, Marta Sowińska, Jacek Mroziński.

Ikona Wrocławia odnowiona

Hala Stulecia to obiekt wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, natomiast umieszczona na placu przed Halą iglica stała się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat ikoną Wrocławia. Imponujący, mierzący 90 metrów obiekt odegrał swoją rolę w polskiej historii – w roku 1982, w stanie wojennym, Marian Krzemiński umieścił na jego szczycie polską flagę.

Z inicjatywy Jotun Polska iglica została poddana gruntownemu czyszczeniu i odmalowaniu. Firma sfinansowała całe przedsięwzięcie, dostarczyła również 400 litrów farb ochronnych do renowacji konstrukcji. Projekt zrealizowany został we współpracy z Przedsiębiorstwem Hala Ludowa Sp. z o.o. w ramach akcji Jotun Polska „Chronimy przed czasem”. W ramach tego samego programu nowe oblicze zyskało wcześniej zabytkowe ogrodzenie Parku Oliwskiego w Gdańsku.

Jotun Polska Wrocław iglicaFotografie: KALT – Marcin G. / @kaltmarcingolen

Dowiedz się więcej o firmie