REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Raport grupy Beckers o zrównoważonym rozwoju

Grupa Beckers opublikowała swój pierwszy raport o zrównoważonym rozwoju. Prezentuje on profil firmy oraz jej przełomowe produkty i przyjazne środowisku innowacje.

Beckers

System Beckrymix. Fot. arch. Beckers

Cele, jakie stawia sobie grupa Beckers, to redukcja emisji LZO o 5%, zużycia energii – również o 5%, zaś ilości odpadów – o 10%. Jedną z technologii, która ma w tym pomóc jest BeckryMix – nowoczesny system mieszania farb, który oferując szeroką gamę odcieni pozwala zminimalizować zużycie farby i ogranicza emisję lotnych związków organicznych. O BeckryMix przeczytać można w przygotowanej przez Beckers broszurze.

Do osiągnięć wymienionych w raporcie należy m.in. ograniczenie emisji gazów cieplarnianych związanej z podróżami służbowymi (które coraz częściej zastępowane są tele- i wideokonferencjami) o 11%. W firmie wprowadzono także kodeks postępowania (ang. Code of Conduct) i podjęto działania ograniczające ilość wypadków powodujących niezdolność do pracy.

Pierwszy raport o zrównoważonym rozwoju grupy Beckers spełnia standardy Global Reporting Initiative – organizacji, która propaguje przygotowywanie tego typu raportów i opracowuje wspólne wytyczne dla producentów z całego świata.

Raport grupy Beckers można pobrać ze strony internetowej firmy.

Źródło: Beckers Group

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA