a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneRAL Colours funduje stypendia dla studentów

RAL Colours funduje stypendia dla studentów

Firma RAL Colours została nowym sponsorem niemieckiego programu stypendiów Deutschlandstipendium. Program wspiera uzdolnionych studentów, którzy zajmują się w swojej pracy badawczej kolorem i projektowaniem kolorystycznym.

RAL Colours stypendia

Kathrin Mazur (stypendystka) oraz Melanie Zitzke (Koordynator Sprzedaży i Marketingu RAL).
Fot. HAWK

W tym roku stypendia powędrowały do Kathrin Mazur z University of Applied Arts and Science (HAWK) w Hildesheim oraz do Anny Hohmann z Uniwersytetu w Wuppertalu. Jak podkreśla Markus Frentrop, menedżer regionu w RAL Colours, wspieranie studentów zajmujących się kolorem to dla RAL inwestycja w przyszłych doskonale wykształconych pracowników.

RAL Colours stypendia

Anna Hohmann (stypendystka), Markus Frentrop (dyrektor globalny RAL Colours w RAL). Fot. Monhof

Nieprzypadkowo wybrano studentki właśnie tych dwóch uczelni – placówki te od lat skupiają się na projektowaniu kolorystycznym, a ich pracownicy naukowi wykładają także w Akademii RAL. HAWK w Hildesheim jest dodatkowo jedyną uczelnią w Europie, na której można ukończyć kierunek projektowanie kolorystyczne.

Stypendyści programu otrzymują co miesiąc 300 €. Stypendium jest fundowane w połowie ze środków rządowych, w połowie – przez prywatnych fundatorów, wśród których znalazł się RAL.

Źródło: RAL Colours