REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

RAL Colours funduje stypendia dla studentów

Firma RAL Colours została nowym sponsorem niemieckiego programu stypendiów Deutschlandstipendium. Program wspiera uzdolnionych studentów, którzy zajmują się w swojej pracy badawczej kolorem i projektowaniem kolorystycznym.

RAL Colours stypendia

Kathrin Mazur (stypendystka) oraz Melanie Zitzke (Koordynator Sprzedaży i Marketingu RAL).
Fot. HAWK

W tym roku stypendia powędrowały do Kathrin Mazur z University of Applied Arts and Science (HAWK) w Hildesheim oraz do Anny Hohmann z Uniwersytetu w Wuppertalu. Jak podkreśla Markus Frentrop, menedżer regionu w RAL Colours, wspieranie studentów zajmujących się kolorem to dla RAL inwestycja w przyszłych doskonale wykształconych pracowników.

RAL Colours stypendia

Anna Hohmann (stypendystka), Markus Frentrop (dyrektor globalny RAL Colours w RAL). Fot. Monhof

Nieprzypadkowo wybrano studentki właśnie tych dwóch uczelni – placówki te od lat skupiają się na projektowaniu kolorystycznym, a ich pracownicy naukowi wykładają także w Akademii RAL. HAWK w Hildesheim jest dodatkowo jedyną uczelnią w Europie, na której można ukończyć kierunek projektowanie kolorystyczne.

Stypendyści programu otrzymują co miesiąc 300 €. Stypendium jest fundowane w połowie ze środków rządowych, w połowie – przez prywatnych fundatorów, wśród których znalazł się RAL.

Źródło: RAL Colours

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA