a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePrzenocuj w sypialni Van Gogha

Przenocuj w sypialni Van Gogha

Sztuka Vincenta Van Gogha wiecznie żywa! Z okazji dużej wystawy prac artysty w Chicago pojawiła się sypialnia, która do złudzenia przypomina tę w Arles, przedstawioną na jednym z jego najsłynniejszych obrazów. W dodatku można ją wynająć!

Van Gogh

Fot. Instytut Sztuki w Chicago / Airbnb.com

To nie byle okazja – po raz pierwszy w Ameryce Północnej w jednym miejscu wystawione zostaną wszystkie trzy wersje słynnego obrazu Pokój Van Gogha w Arles. Wystawę zorganizuje Instytut Szuki w Chicago, muzeum, w którego posiadaniu jest jedna z wersji malowidła. Pozostałe dwie znajdują się na stałe w zbiorach Muzeum Vincenta Van Gogha w Amsterdamie oraz w Musée d’Orsay w Paryżu.

Aby uczcić to niezwykłe wydarzenie, Instytut postanowił… odtworzyć przedstawioną na obrazie sypialnię. Efekt odbiera mowę! Przygotowany pokój do złudzenia przypomina sypialnię w Arles, tak jak widział ją genialny artysta.

Van Gogh

Wersja słynnego obrazu, która znajduje się w zbiorach Instytutu Sztuki w Chicago. Fot. Wikimedia Commons

To nie wszystko. Na portalu Airbnb pojawiła się oferta wynajmu pokoju, co oznacza, że każdy wielbiciel sztuki Van Gogha może spędzić noc w sypialni z jego malowidła. I to za zaledwie… 10$. Nic dziwnego, że terminy na luty rozeszły się jak świeże bułeczki. Terminy marcowe zostaną podane pod koniec miesiąca.

W opisie na Airbnb.com czytamy: „Ten pokój sprawi, że poczujesz się jakbyś zamieszkał w obrazie. Wystrój utrzymany w duchu postimpresjonizmu przeniesie cię na południe Francji, w minione czasy. Stylowe meble, żywe kolory, sztuka – to będzie doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz”.

To naprawdę piękny i kreatywny sposób na uczczenie wystawy prac artysty. I zarazem wspaniały hołd oddany malarstwu Van Gogha, które dzięki temu nawet po 126 latach od jego śmierci pozostaje wciąż żywe.

Źródło: theguardian.com