REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Przemysłowe farby wodorozcieńczalne do 2019 – raport

Zgodnie z zapowiedziami analityków światowy rynek przemysłowych farb wodorozcieńczalnych ma przed sobą kilka lat stabilnego rozwoju. Wysokie zapotrzebowanie gwarantują przede wszystkim rozwijające się kraje Azji i Pacyfiku.

przemysłowe farby wodorozcieńczalne

Szybki rozwój budownictwa i infrastruktury w krajach Azji i Pacyfiku przyczyni się również do wzrostu
zapotrzebowania na farby przemysłowe. Fot. dcmaster / Foter.com / CC BY-NC-SA

Jak szacują specjaliści Research and Markets, w latach 2014-2019 rynek rozwijał się będzie w tempie 5,29% rocznie. Najważniejsze czynniki napędzające sprzedaż przemysłowych farb wodorozcieńczalnych to dynamiczny rozwój infrastruktury, budownictwa, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych oraz przemysłu elektronicznego i transportowego w krajach rozwijających się, takich jak Indie, Chiny czy Brazylia.

Na obszarach rozwiniętych natomiast, takich jak Europa czy Ameryka Północna, farby tego typu wykorzystuje się przede wszystkim do napraw i renowacji istniejących już obiektów. Zdaniem ekspertów największym wyzwaniem, przed którym stanąć będą musieli producenci w najbliższym czasie, jest otrzymanie farb przemysłowych, które nie będą zawierały LZO – nawet w minimalnych ilościach.

Raport Research and Markets został opublikowany pod tytułem Global Waterborne Industrial Coatings Market 2015-2019.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA