Jeden z liderów światowego rynku farb dokonał kolejnego przejęcia. Tym razem w jego ręce przeszedł producent środków ochrony drewna.

Firma RPM International ogłosiła przejęcie Ready Seal, producenta wysokiej jakości impregnatów do drewna do zastosowań zewnętrznych. Stanie się on częścią należącego do koncernu biznesu Rust-Oleum.
Wzmocnienie oferty w atrakcyjnym sektorze
Strategiczne przejęcie wzmocni ofertę produktów Rust-Oleum do ochrony drewna w warunkach zewnętrznych. Jest to sektor, który za sprawą profesjonalistów i majsterkowiczów nieustannie rośnie.
Z kolei Rust-Oleum zapewni produktom Ready Seal – do których należy m.in. łatwy w zastosowaniu niezależnie od warunków Goof-Proof™, bejca i uszczelniacz w jednym – sprawniejszą dystrybucję i sprzedaż. Jak komentuje Frank C. Sullivan, dyrektor generalny RPM:
Witamy w RPM pracowników Ready Seal oraz łatwe w użyciu produkty Goof-Proof. Przejęcie wzmacnia naszą ofertę w atrakcyjnej kategorii produktów ochrony drewna na zewnątrz, zaś pozycja i konkurencyjność Rust-Oleum zapewni Ready Seal dynamiczny rozwój na rynku.
Więcej o Ready Seal
Ready Seal to firma z siedzibą w amerykańskim Teksasie. W roku 2024 wygenerowała sprzedaż na poziomie 45 mln $. Warunki transakcji przejęcia nie zostały ujawnione.
Źródło: RPM

