a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePrzejęcie dużego wytwórcy powłok opakowaniowych

Przejęcie dużego wytwórcy powłok opakowaniowych

Industrial Solutions Group – oddział Grupy ICP (Innovative Chemical Products) specjalizujący się w powłokach opakowaniowych – zmienia właściciela. Przejdzie w ręce jednego z europejskich producentów.

Fot. arch. Stahl

Przejęcie amerykańskiego ICP Industrial Solutions Group (ISG) ogłosiła firma Stahl – dostawca technologii powłokowych z siedzibą w Holandii. Krok ten umocni pozycję Stahl jako producenta specjalistycznych powłok na materiały elastyczne.

Komplementarny charakter

ISG oferuje wysokiej jakości powłoki przede wszystkim do zastosowania na opakowaniach i etykietach, zwłaszcza w sektorach spożywczym i farmaceutycznym. Firma obecna jest przede wszystkim w Ameryce Północnej (70% sprzedaży), gdzie uznawana jest za technologicznego lidera. Jak komentuje dyrektor generalny Stahl, Maarten Heijbroek:

ISG doskonale wpasowuje się w strategię Stahl, jeśli wziąć pod uwagę komplementarny charakter naszych modeli biznesowych, technologii oraz zasięgów. Przejęcie przyspieszy rozwój Stahl, przyczyni się do dywersyfikacji naszych celów rynkowych oraz rozszerzy naszą bazę technologiczną. Powłoki specjalistyczne reprezentują obecnie blisko 75% sprzedaży grupy. Cieszymy się z uzyskanych w ten sposób nowych możliwości oraz nie możemy się doczekać, by przywitać znakomity zespół ISG w rodzinie Stahl.

Technologie powłokowe, nad którymi pracuje obecnie ISG, wspierają przejście na bardziej zrównoważone opakowania, co jest również zgodne z celami wyznaczonymi sobie przez Stahl. Według wstępnych oszacowań sprzedaż ISG za rok 2022 wyniesie ok. 140 mln $.

580 mln $ na przejęcia

Zgodnie z przewidywaniami transakcja zostanie zamknięta jeszcze w pierwszym kwartale 2023 roku. To prawdopodobnie nie jedyne przejęcie, którego Stahl dokona w najbliższym czasie – firma zabezpieczyła ok. 580 mln $, które zamierza przeznaczyć głównie na ten cel.

Źródło: Stahl