a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiProducent pigmentów z USA w nowych rękach

Producent pigmentów z USA w nowych rękach

Na amerykańskim rynku w sektorze pigmentów doszło do ważnego przejęcia. Producent istniejący od ponad siedemdziesięciu lat zmienił właśnie właściciela.

Grupa Altana doszła do porozumienia w sprawie przejęcia Silberline Group. Amerykański producent specjalizuje się w pigmentach z efektem specjalnym o różnych zastosowaniach – od lakierów samochodowych przez tusze drukarskie po tworzywa sztuczne, powłoki ochronne oraz dobra konsumenckie.

Nowy potencjał w Ameryce Północnej i Azji

Dyrektor generalny Altana AG, Martin Babilas, podkreślił, że transakcja to kolejny element realizacji strategii, w ramach której firma rozwija się, tworząc wartość dodaną, poprzez ukierunkowane przejęcia. Dzięki tej decyzji Altana znacząco rozszerzy swój oddział Eckart oraz obecność w Ameryce Północnej i Azji. Jak wyjaśnia dr Christian Przybyla, prezes Eckart:

Lokalne ośrodki badań i produkcji Silberline oraz Eckart uzupełniają się. Połączenie pozwoli nam elastycznie reagować na potrzeby miejscowych klientów oraz zoptymalizować jakość obsługi.

Również Gary Karnish, dyrektor generalny Silberline, stwierdził, że przejęcie Silberline przez Eckart oznacza nowy potencjał. Wspólnymi siłami firmy mogą intensywniej pracować nad produktowymi innowacjami – z korzyścią zarówno dla klientów, jak i pracowników.

Firma z kilkudziesięcioletnią historią

Grupa Silberline z siedzibą w Tamaqua w amerykańskiej Pensylwanii powstała w 1945 roku i obecnie zatrudnia na całym świecie ponad 450 osób. W 2022 roku osiągnęła sprzedaż na poziomie 80 mln $. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: Altana