a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweProducent farb wspiera ofiary powodzi w Pakistanie

Producent farb wspiera ofiary powodzi w Pakistanie

Powodzie w Pakistanie doprowadziły do ogromnego kryzysu humanitarnego. Producenci farb również pomagają w tym trudnym czasie.

Fot. arch. Czerwony Krzyż / Jotun

Żywioł pochłonął 1400 ofiar, zaś kolejne 33 mln osób dotknęły skutki powodzi. Jak podaje Norweski Czerwony Krzyż, woda zniszczyła ponad 1,5 mln domów oraz uszkodziła mosty i drogi, zaginęło również ponad 700 000 zwierząt hodowlanych.

Środki na leczenie, leki i czystą wodę

W związku z sytuacją w Pakistanie Jotun zdecydował się przekazać 1 mln NOK na rzecz miejscowego Czerwonego Krzyża. Jak mówi Kari-Ellen Liverod, dyrektor ds. komunikacji grupy Jotun:

Częścią naszej strategii w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu jest branie na siebie odpowiedzialności w regionach, gdzie działamy. Dlatego Jotun chce służyć wsparciem finansowym w tej kryzysowej sytuacji w Pakistanie. Przekazując pieniądze na ręce Czerwonego Krzyża, mamy pewność, że środki wykorzystane zostaną zgodnie z naszymi intencjami.

Darowizna Jotun ma zostać przeznaczona na opiekę zdrowotną, leki oraz czystą wodę. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę, że obecnie rośnie liczba zachorowań na choroby przenoszone przez zanieczyszczoną wodę.

Sytuacja w Pakistanie

Setki Pakistańczyków musiały udać się do tymczasowych obozów i innych ośrodków oferujących im schronienie. Czerwony Krzyż uruchomił mobilne kliniki, które pomagają osobom dotkniętym powodziom. Sytuacja wciąż pozostaje jednak trudna.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie