a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneInwestycje w Wietnamie, Pakistanie i Włoszech

Inwestycje w Wietnamie, Pakistanie i Włoszech

Europejski producent śmiało inwestuje w swoje ośrodki na całym świecie. Do ostatnich przedsięwzięć AkzoNobel należy m.in. rozbudowa fabryk w Wietnamie i we Włoszech oraz otwarcie nowego zakładu w Pakistanie.

Fot. arch. AkzoNobel

W ostatnich miesiącach firma AkzoNobel podjęła szereg działań mających na celu wzmocnienie swojej pozycji w Pakistanie, Wietnamie, a także we Włoszech. Dzięki tym inwestycjom międzynarodowy producent farb i powłok proszkowych stanie się jeszcze silniejszym graczem na rynku światowym.

Rozbudowa zakładu produkcyjnego w Wietnamie

Na terenie zakładu w prowincji Bac Ninh w pobliżu Hanoi w Wietnamie dodano pięć nowych linii do malowania proszkowego oraz linię do produkcji wyrobów na bazie wody dla rynku elektroniki użytkowej (IT, bezprzewodowej i AGD). Łączna wartość inwestycji wynosi 18,5 mln euro.

Prace obejmowały budowę w pełni zautomatyzowanego magazynu na potrzeby działalności firmy w zakresie elektroniki użytkowej, a także instalację zaawansowanego sprzętu i technologii w celu zapewnienia wyższych wskaźników produktywności i wzrostu wydajności. Przyczyni się to do realizacji ambicji AkzoNobel, aby do 2030 r. zmniejszyć o połowę własną emisję dwutlenku węgla. Instalacja nowej linii do produktów elektroniki użytkowej na bazie wody przyczyni się również do obniżenia emisji w całym łańcuchu wartości. Jak wyjaśnia Maximilien Schréder, dyrektor globalny działu elektroniki użytkowej AkzoNobel:

Możemy teraz zaoferować produkty z najnowszą technologią na bazie wody naszym międzynarodowym klientom z Wietnamu, w tym kluczowym azjatyckim markom elektroniki użytkowej. To kolejny ważny krok naprzód, jeśli chodzi o pomoc w zmniejszeniu ogólnego śladu węglowego naszych klientów.

Nowy zakład produkcyjny w Pakistanie

W Fajsalabadzie firma otworzyła nowy zakład produkcyjny o wartości 26 milionów euro – jest to jak dotąd największa jej inwestycja w Pakistanie. Teren o powierzchni 25 akrów, na którym znajdują się urządzenia do produkcji farb dekoracyjnych, wykończeń drewna, powłok samochodowych i specjalistycznych, zwojowych i ochronnych, pomoże sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na różnych rynkach.

Do lokalizacji w Fajsalabadzie włączono również las o powierzchni 5 450 stóp kwadratowych. Oczekuje się, że ponad 1400 rodzimych drzew i krzewów – posadzonych przy użyciu japońskiej techniki ogrodniczej Miyawaki – w ciągu najbliższych dwóch lat wyrośnie na kwitnący, samowystarczalny ekosystem. Mubbasher Omar, dyrektor generalny Akzo Nobel Pakistan Limited, komentuje:

Zintegrowaliśmy produkcję, aby dostosować się do przyszłego wzrostu wielkości produkcji, dzięki czemu AkzoNobel może być bardziej konkurencyjny na rynku. To kolejny krok w dalszym rozwoju firmy, by tym samym móc dostarczać światowej klasy rozwiązania i spełniać oczekiwania klientów farb i powłok w Pakistanie.

Zakład, który zatrudnia prawie 200 osób, został zbudowany zgodnie z surowymi normami środowiskowymi firmy i zawiera szereg rozwiązań zrównoważonego rozwoju, takich jak wytwarzanie energii odnawialnej i energooszczędna konstrukcja.

Rozbudowa największej fabryki farb proszkowych

W zakładzie AkzoNobel Powder Coatings w Como we Włoszech zakończono rozbudowę mocy produkcyjnych, co pomoże zabezpieczyć dostawy dla klientów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA). Fabryka dostarcza produkty dla siedmiu głównych segmentów rynku: AGD, architektura, motoryzacja, rolnictwo i maszyny budowlane, powłoki handlowe, meble i przemysł ogólny.

W ramach projektu o wartości 21 mln euro uruchomiono cztery nowe linie produkcyjne – dwie z nich przeznaczone są do podkładów samochodowych, a dwie do powłok architektonicznych. Dodano również nowe linie urządzeń do klejenia, zapewniając, że produkty spełniają, a nawet przewyższają standardy branżowe. Sanal Limoncuoglu, Dyrektor Handlowy AkzoNobel Powder Coatings w Europie Południowej i Wschodniej (S&EE) oraz Afryce Bliskiego Wschodu (MEA), wyjaśnia:

Zwiększenie naszych możliwości w Como jest kamieniem milowym wspierającym nasze ambicje zapewnienia bezpieczeństwa dostaw dla naszych klientów .

Dodatkowe moce produkcyjne w Como zostały zainstalowane w odnowionym budynku, w którym pierwotnie produkowano farby. Nowe linie wykorzystują również energię pochodzącą z recyklingu i koncentrują się na spełnianiu najwyższych standardów w zakresie zrównoważonej produkcji, wspierając ambicję firmy, aby do 2030 roku zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 50%.

Źródło: AkzoNobel