a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweProducent farb stawia na drony

Producent farb stawia na drony

Jeden z producentów farb kupił udziały firmy, wraz z którą rozwija nową usługę dla operatorów samolotów. Usługa ta dotyczy zautomatyzowanej kontroli stanu powłoki przy użyciu dronów.

Fot. kirahoffmann / pixabay.com

Wytwórca farb, o którym mowa, to AkzoNobel – holenderski koncern kupił udziały w firmie Donecle. Jej technologia dronów jest kluczowa dla nowej usługi Aerofleet Coatings Management, w ramach której producent pomaga operatorom samolotów ustalać harmonogram odmalowywania i konserwacji.

Jeszcze ściślejsza współpraca

Technologia Donecle została opracowana dla automatyzacji i zwiększenia efektywności ogólnej kontroli wzrokowej samolotów, łącznie z wykrywaniem i identyfikacją trafień piorunem. Następnie ewoluowała w kierunku powtarzalnej metody wykrywania wszelkich pęknięć i rys na powłokach. Wyniki są analizowane w celu ustalenia ogólnego stanu powłoki i tego, czy wymagane jest już odmalowanie. Jak komentuje Patrick Bourguignon, dyrektor jednostki AkzoNobel Automotive & Specialty Coatings:

Ten krok potwierdza nasze zaangażowanie na rzecz wprowadzania nowych i jeszcze bardziej innowacyjnych usług i rozwiązań, które umożliwiają naszym klientom z branży lotniczej ograniczenie kosztów, zwiększanie efektywności i wspieranie bardziej zrównoważonych działań.

Matthieu Claybrough, dyrektor generalny Donecle, wyraził radość w związku z zyskaniem wsparcia tak prestiżowej, światowej marki. Przejęcie części udziałów firmy przez AkzoNobel oznacza jeszcze ściślejszą współpracę nad rozwijaniem usług dla klientów z branży lotniczej.

Drony – szybko i dokładnie

W ramach usługi Aerofleet Coatings Management drony poruszają się nad całą powierzchnią samolotu, wykonując nawet do 1000 zdjęć wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu cała kontrola przebiega dużo szybciej niż ta prowadzona przez osobę. Następnie fotografie są analizowane przez specjalny algorytm i na tej podstawie wykrywane są niedoskonałości powłoki.

Źródło: coatingsworld.com