a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiProducent chemii otwiera laboratorium w Niemczech

Producent chemii otwiera laboratorium w Niemczech

W Niemczech otwarte zostało laboratorium, które opracowywać będzie nowe, bardziej zrównoważone rozwiązania dla różnych branż. Wśród nich jest branża farb i powłok.

Fot. arch. Sasol

Nowe laboratorium otworzyła firma Sasol Chemicals, oddział grupy Sasol. Kosztująca blisko 35 mln € inwestycja zwiększy możliwości w zakresie obsługi globalnych klientów.

Rozwiązania na kluczowe rynki

Laboratorium mieści się w niemieckim Brunsbüttel. Jak mówi dr Silke Hoppe, wiceprezeska oddziału Essential Care Chemicals w Sasol Chemicals:

Nowy zakład w Brunsbüttel to kamień milowy dla Sasol Chemicals. Wyraźnie zwiększy on nasze możliwości współpracy z klientami oraz odpowiadania na ich nowe potrzeby – teraz, gdy przebudowują swoją ofertę pod kątem bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań.

Nowy obiekt skupiać się będzie na zaawansowanych, zrównoważonych rozwiązaniach do wykorzystania na kluczowych rynkach docelowych Sasol. Te rynki to m.in. higiena osobista, przemysł papierowy, obróbka metali i środki smarne, a także katalizatory, środki cierne oraz powłoki.

Do 200 000 próbek rocznie

Planowanie i budowa zakładu o łącznej powierzchni 7000 m2 rozpoczęły się w kwietniu 2019. Obiekt mieści stanowiska dla 140 pracowników, 33 biura oraz 82 stacje testujące. Dzięki zaawansowanym sprzętom wykwalifikowany zespół laboratorium będzie w stanie analizować do 200 000 próbek rocznie.

Źródło: Sasol