REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG zmniejsza emisję gazów cieplarnianych

Koncern PPG opublikował swój raport dotyczący zrównoważonego rozwoju w roku 2016. Wynika z niego, że w ciągu ostatnich pięciu lat firma o 29% ograniczyła emisję gazów cieplarnianych.

PPG emisja gazów cieplarnianych

Fot. arch. PPG

Ponadto o 11% zmniejszono ilość odpadów. Firma podjęła w ostatnim czasie szereg inicjatyw, aby osiągnąć swoje cele. Ponadto dąży do zmiany profilu, koncentrując się na farbach, powłokach oraz materiałach specjalistycznych – stąd w ubiegłym roku sprzedaż oddziału szkła płaskiego oraz europejskiego oddziału włókna szklanego. Jak mówi Mark Cancilla, wiceprezes PPG ds. środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa:

Osiągnęliśmy duże sukcesy, jeśli chodzi o zmniejszenie emisji szkodliwych substancji, ilości wygenerowanych odpadów oraz zużycia energii. Zdobyliśmy dzięki temu solidną podstawę pod dalszy rozwój w tym kierunku i spodziewamy się, że uda nam się zrealizować cele zaplanowane do roku 2020.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA