REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG odmalowuje plac zabaw w Cieszynie

Dzięki globalnej akcji PPG Colorful Communities plac zabaw w Parku pod Wałką w Cieszynie zyskał zupełnie nowe oblicze. Na renowację i rozbudowę placu koncern przeznaczył ponad 14 tysięcy dolarów.

PPG plac zabaw w Cieszynie Colorful CommunitiesW ramach inicjatywy Colorful Communities (Kolorowe Społeczności) koncern PPG odnawia obiekty znajdujące się w pobliżu jego fabryk. Dlatego też akcję umiejscowiono w Cieszynie, gdzie znajduje się polski zakład produkcyjny PPG. Park pod Wałką wybrano natomiast, ponieważ jest to dla cieszynian ważne miejsce spotkań – zakątek, gdzie całe rodziny wspólnie chętnie spędzają wolny czas.

Pięknie i bezpiecznie

Plac zabaw zlokalizowany w parku wzbogacił się o nowy zestaw huśtawek, karuzelę oraz gumowe maty łagodzące upadek. Sprzęty do zabaw zostały gruntownie odmalowane farbami Dekoral, dostarczonymi przez PPG. W malowaniu wzięło udział prawie 30 wolontariuszy – byli to pracownicy fabryki PPG Polifarb Cieszyn i ich rodziny.

Wolontariusze przy pracy. Fot. PPG Colorful Communities

Wolontariusze przy pracy. Fot. PPG Colorful Communities

Oficjalnego otwarcia odnowionego placu zabaw dokonali burmistrz Cieszyna Ryszard Macura oraz dyrektor zakładu PPG Waldemar Gołębiewski. Burmistrz docenił fakt, że z inicjatywą wychodzi firma, która ma już w Cieszynie ugruntowaną pozycję i nie musi zabiegać o względy mieszkańców. Dyrektor fabryki podkreślał natomiast, jak ważny dla PPG jest rozwój lokalnych społeczności w pobliżu placówek koncernu.

Kolorowe Społeczności

Colorful Communities to inicjatywa o zasięgu światowym, która rozpoczęła się w maju tego roku. W ramach niej PPG współpracuje z lokalnymi partnerami, aby uczynić najbliższą okolicę swoich zakładów piękniejszą i bardziej przyjazną. Dotychczas zorganizowano cztery podobne akcje – w USA, we Włoszech, Korei Południowej i Chinach – i polegały one m.in. na odnowieniu sal szkolnych, renowacji historycznego pomnika w centrum miasta i zamalowywaniu szpecącego okolicę graffiti.

Zgodnie z planem do końca roku 2015 zrealizowanych zostanie jeszcze 14 projektów. Na całą akcję w ciągu najbliższych 10 lat koncern zamierza poświęcić blisko 10 mln $.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA