a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePPG inwestuje w zakład w Wielkiej Brytanii

PPG inwestuje w zakład w Wielkiej Brytanii

Koncern PPG zainwestował 2 mln $ w szereg udoskonaleń w swoim zakładzie produkcyjnym w Shildon. Pomogą one w otrzymywaniu i produkcji farb na samoloty oraz powłok dla przemysłu wojskowego.

PPG

Fot. arch. PPG

Suma 2 mln $ zainwestowana została w dwie nowoczesne kabiny lakiernicze. Pierwsza z nich – przeznaczona do malowania części samolotów lub małych pojazdów wojskowych – pozwala dostosować warunki, takie jak temperatura i wilgotność, do potrzeb użytkownika. Druga natomiast zachowuje stałe wartości temperatury i wilgotności względnej, służy zaś do nanoszenia próbek kolorów. Prócz tego zakupiono nowe urządzenia do piaskowania, schnięcia i wypalania, które wspomagają cały proces otrzymywania i aplikacji farby.

Nowe nabytki pozwolą firmie usprawnić produkcję farb przemysłowych, a także uzyskiwać i dobierać odcienie – nawet nietypowe – z większą dokładnością. Jak mówi Peter Wind, Manager Techniczny PPG, w przemyśle lotniczym rośnie zapotrzebowanie na kolory niestandardowe oraz na nowe, efektywne technologie powlekania. Udoskonalenia w Shildon są właśnie odpowiedzią na te trendy.

Źródło: PPG