REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powrót do natury – nowe trendy w farbach do drewna

Natura i indywidualizm – oto co królować będzie w najbliższym sezonie w wykończeniach na drewno zgodnie z przewidywaniami producentów farb. Duży wpływ na nasze obecne preferencje wywarła pandemia. Tak wynika z ustaleń ekspertów Sherwin-Williams i Axalta Coating Systems.

trendy farby do drewna

Fot. image4you / pixabay.com

Oddział The Industrial Wood Coatings Sherwin-Williams opublikował nowy zestaw trendów Colormix 2022 dla farb przemysłowych do drewna. Propozycje na nadchodzący sezon to dzieło ekspertów z zespołu Global Color & Design Center. Z kolei specjaliści Axalta Coating Systems przygotowali najnowszą odsłonę swojego katalogu Wood Vibes.

Sherwin-Williams – indywidualnie i organicznie

Zestaw 24 wykończeń powierzchni drewnianych zaproponowany przez Sherwin-Williams zatytułowany został MODE. To skrót od nazw czterech kolekcji, które tworzą cały zestaw: Method, Opus, Dreamland i Ephemera (z samymi kolekcjami oraz przykładowymi aranżacjami można zapoznać się na stronie producenta).

Sherwin-Williams trendy farby do drewna

Kolekcja Method z zestawu MODE. Fot. arch. Sherwin-Williams

Sherwin-Williams trendy farby do drewna

Kolekcja Opus z zestawu MODE. Fot. arch. Sherwin-Williams

Zgromadzone tu odcienie i tekstury są odzwierciedleniem zarówno obecnych, jak i nadchodzących czasów. Jak komentuje Lauren West, globalna dyrektorka ds. koloru i designu w Sherwin-Williams Industrial Wood Coatings:

Coraz częściej dostrzegamy, że wybierając produkty i projektując przestrzeń wokół siebie nasi klienci chcą podkreślić swoją indywidualność. Poprzez szeroką gamę wykończeń zaprezentowanych w MODE pragniemy zainspirować producentów do oferowania wyrobów drewnianych, które będą się wpisywać w te preferencje.

Punktem wyjścia dla zestawu były trendy Colormix dla farb dekoracyjnych, jednak zespół GCDC dostosował go do potrzeb rynku produktów do drewna. Inspiracją dla obu zestawów jest przede wszystkim natura – elementy organiczne, które są w stanie wprowadzić równowagę zarówno w wystroju wnętrz, jak i projektach zewnętrznych.

Sherwin-Williams trendy farby do drewna

Kolekcja Dreamland z zestawu MODE. Fot. arch. Sherwin-Williams

Sherwin-Williams trendy farby do drewna

Kolekcja Ephemea z zestawu MODE. Fot. arch. Sherwin-Williams

Axalta Coating Systems – kwiatowo i roślinnie

Natura jest również głównym źródłem inspiracji dla nowego zestawu trendów Axalta Coating Systems – Wood Vibes: Blossom. Kolory oraz przykładowe aranżacje znaleźć można w prezentacji przygotowanej przez producenta.

Axalta Coating Systems trendy farby do drewna

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Dominują tu miękkie i spokojne odcienie neutralne, które pozwolą nam poczuć się komfortowo mimo gwałtownych zmian w otaczającym nas świecie. Jak komentuje Wade Arnold, wiceprezes i dyrektor generalny w Axalta Industrial Building Products:

Nasza kolekcja Wood Vibes to okazja, by podzielić się ekspertyzą kolorystyczną Axalty z rynkiem produktów drewnianych i budowlanych. Dzięki temu do klientów docierają najnowsze odcienie wpisujące się w najważniejsze trendy w wystroju wnętrz.

Producent podkreśla, że pandemia bardzo zmieniła nasz sposób doświadczania życia, a także wpłynęła na wiele aspektów projektowania wnętrz. Obecnie potrzebujemy – także w naszym najbliższym otoczeniu – równowagi i odnowy, komfortu i poczucia bezpieczeństwa.

Badania potwierdzają natomiast, że podobne uczucia wzbudzają w nas rośliny, stąd myśl, by w zestawie znalazły się właśnie kwiatowe i roślinne odcienie. Wśród kolorów farb do drewna zaproponowanych przez ekspertów Axalty znalazły się m.in. biała White Magnolia, fioletowy Lavender Bush oraz zielony Green Cactus.

Axalta Coating Systems trendy farby do drewna

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Źródło: coatingsworld.com, Sherwin-Williams, Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA