a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiCovestro rozszerza linię Decovery®

Covestro rozszerza linię Decovery®

Firma Covestro postanowiła odpowiedzieć na potrzeby klientów, coraz częściej poszukujących przyjaznych środowisku rozwiązań. Jej linia żywic Decovery® dla farb dekoracyjnych zostanie rozszerzona.

Covestro Decovery

Fot. arch. Covestro

Zapotrzebowanie na przyjazne środowisku produkty – takie, które są dla nas bezpieczne, a równocześnie efektywne i funkcjonalne – w branży farb dekoracyjnych jest obecnie ogromne. Zgodnie z najnowszym raportem Paint Monitor ekologiczne farby są obecnie najbardziej pożądaną innowacją wśród malarzy w regionie EMEA. Są to przemiany, których producenci farb nie mogą ignorować. Producent żywic Covestro również postanowił na nie odpowiedzieć.

Ekologia bez poświęcania jakości

Najnowsza inicjatywa Covestro „A natural home to create more sustainable paints” skupia się na linii żywic Decovery®, które w 52% składają się z naturalnych produktów. Jak komentuje Gerjan van Laar, dyrektor ds. marketingu w dziale Architectural:

Ogromnie cieszę się, że mogę ogłosić naszą inicjatywę „A natural home to create more sustainable paints” i zaprezentować innowacje Decovery®! Dzięki naszej rozszerzonej linii przyjaznych środowisku, bezpiecznych, wysokiej jakości rozwiązań częściowo opartych na produktach naturalnych, które odpowiadają na potrzeby rynku farb dekoracyjnych, nasi klienci mogą urozmaicić swoją ofertę, a równocześnie wywierać pozytywny wpływ na branżę. Dla producentów farb przejście na farby dekoracyjne pochodzenia naturalnego jest obecnie bardziej w zasięgu ręki niż kiedykolwiek!

Covestro służy swoim klientom także dodatkowymi usługami, takimi jak doradztwo techniczne, warsztaty dotyczące zrównoważonego rozwoju oraz wsparcie marketingowe. Dzięki temu mogą oni oferować farby, które chronią naszą planetę, nie poświęcając jakości.

Część szerszej strategii

Wspomniana inicjatywa „A natural home to create more sustainable paints” to część strategii Covestro „Decorative House of resins”. Jej trzy filary to: własna analiza rynku, zestaw zaawansowanych technologii żywic i czołowa pozycja w dziedzinie innowacji częściowo opartych na produktach pochodzenia biologicznego.

Źródło: Covestro