REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powrót do natury – drewniane zabawki znów w modzie

Drewniane zabawki, które niektórzy z nas pamiętają z dzieciństwa, wracają do łask! Rodzice chętnie je wybierają jako alternatywę dla wszechobecnego plastiku. Trend ten napędzają małe pracownie, wkładające dużo serca w tworzenie cudów z drewna – jak nowozelandzki duet siostrzany, który założył sklep Expressions of Winter.

drewniane zabawki

Fot. Habitat by Resene

Drewno to naturalna alternatywa dla zalewu fabrycznych zabawek z plastiku, których wszędzie dziś tak wiele. Siostry Alesha i Jenna wszystkie swoje zabawki drewniane wykonują ręcznie, dzięki czemu są one unikatowe – jak ich mali posiadacze.

Zabawa i nauka

Bezpośrednim impulsem do rozpoczęcia „produkcji” drewnianych zabawek były narodziny córki Jenny, Braxton. Siostrom zależało, aby mała miała się czym bawić – ale by było to coś piękniejszego i bardziej naturalnego niż błyszczące sklepowe potworki z tworzyw sztucznych.

Z początku miały wiele pomysłów i tworzyły wiele różnych wzorów, obecnie skupiają się na aspekcie edukacyjnym. Wiedzą, jak ważny jest element zabawy w procesie nauki dzieci – obydwie pracowały jako nauczycielki i wychowawczynie w klasach nauczania początkowego. Wiedzą więc, w jaki sposób przebiega proces przyswajania informacji przez najmłodszych i starają się, aby ich zabawki skutecznie stymulowały rozwój.

Bezpieczny materiał, bezpieczne farby

Oczywiście zabawki muszą być całkowicie bezpieczne dla dzieci. Jak wiadomo, w przypadku naszych milusińskich obiekty zabaw najczęściej lądują w ustach. Nie wystarczy więc, że podstawowy surowiec, czyli drewno, jest naturalny – trzeba również zadbać o to, aby i farby wykorzystane do wykonania wzorów były całkowicie nieszkodliwe. Siostry Alesha i Jenna używają wodorozcieńczalnych farb Resene KidzColour.

A my przypominamy przy tej okazji, że nie trzeba lecieć do Nowej Zelandii, by sprawić swojemu dziecku piękną drewnianą zabawkę. Można ją również wykonać samemu.

Źródło: Habitat by Resene

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA