a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePowrót do natury – drewniane zabawki znów w modzie

Powrót do natury – drewniane zabawki znów w modzie

Drewniane zabawki, które niektórzy z nas pamiętają z dzieciństwa, wracają do łask! Rodzice chętnie je wybierają jako alternatywę dla wszechobecnego plastiku. Trend ten napędzają małe pracownie, wkładające dużo serca w tworzenie cudów z drewna – jak nowozelandzki duet siostrzany, który założył sklep Expressions of Winter.

drewniane zabawki

Fot. Habitat by Resene

Drewno to naturalna alternatywa dla zalewu fabrycznych zabawek z plastiku, których wszędzie dziś tak wiele. Siostry Alesha i Jenna wszystkie swoje zabawki drewniane wykonują ręcznie, dzięki czemu są one unikatowe – jak ich mali posiadacze.

Zabawa i nauka

Bezpośrednim impulsem do rozpoczęcia „produkcji” drewnianych zabawek były narodziny córki Jenny, Braxton. Siostrom zależało, aby mała miała się czym bawić – ale by było to coś piękniejszego i bardziej naturalnego niż błyszczące sklepowe potworki z tworzyw sztucznych.

Z początku miały wiele pomysłów i tworzyły wiele różnych wzorów, obecnie skupiają się na aspekcie edukacyjnym. Wiedzą, jak ważny jest element zabawy w procesie nauki dzieci – obydwie pracowały jako nauczycielki i wychowawczynie w klasach nauczania początkowego. Wiedzą więc, w jaki sposób przebiega proces przyswajania informacji przez najmłodszych i starają się, aby ich zabawki skutecznie stymulowały rozwój.

Bezpieczny materiał, bezpieczne farby

Oczywiście zabawki muszą być całkowicie bezpieczne dla dzieci. Jak wiadomo, w przypadku naszych milusińskich obiekty zabaw najczęściej lądują w ustach. Nie wystarczy więc, że podstawowy surowiec, czyli drewno, jest naturalny – trzeba również zadbać o to, aby i farby wykorzystane do wykonania wzorów były całkowicie nieszkodliwe. Siostry Alesha i Jenna używają wodorozcieńczalnych farb Resene KidzColour.

A my przypominamy przy tej okazji, że nie trzeba lecieć do Nowej Zelandii, by sprawić swojemu dziecku piękną drewnianą zabawkę. Można ją również wykonać samemu.

Źródło: Habitat by Resene