REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lanxess chce kupić oddział AkzoNobel

Firma Lanxess połączyła się z prywatnym funduszem kapitałowym Apollo, by złożyć ofertę kupna oddziału Specialty Chemicals AkzoNobel. Nie jest ona jednak jedynym graczem na rynku, który ostrzy sobie zęby na ten zakup.

Lanxess oddział Specialty Chemicals AkzoNobel

Fot. arch. Lanxess

O planowanej ofercie źródła poinformowały gazetę „Handelsblatt”. Nie wiadomo jeszcze, jaką sumę Lanxess zamierza zaproponować za oddział, ale AkzoNobel wycenia go na 8-12 mld €.

Jak twierdzą jednak informatorzy, nie będzie to jedyna propozycja, jaką otrzyma holenderski koncern. Zainteresowanie kupnem mają wyrazić jeszcze dwa inne podmioty – prywatne fundusze CVC i KKR oraz Bain Capital i Advent International. Kolejną ofertę złożyć mogą inwestorzy Blackstone i Carlyle. Nie wiadomo więc, czy Lanxess zdoła przekonać do siebie zarząd Akzo.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA