REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki Transocean Coatings z certyfikatem COT

Systemy Transocean Coatings zdobyły ważny certyfikat, przyznawany przez holenderską organizację COT. Potwierdzono, że są one zgodne ze standardem IMO MSC.288(87) – Performance Standard for Protective Coatings for Cargo Oil Tanks.

Transocean Coatings

Fot. arch. Transocean Coatings

Certyfikat IMO MSC.288(87) jest przyznawany systemom o trwałości co najmniej 15 lat, przeznaczonym do zabezpieczenia zbiorników na olej o nośności ponad 5000 DWT. Aby go uzyskać, system powłok musi wypaść bez zarzutu w dwóch testach, symulujących rzeczywiste warunki w zbiorniku. Pierwszy test polega na zamknięciu w gazoszczelnej kabinie wypełnionej mieszanką gazów przypominającą tę wypełniającą cysternę z ropą naftową. Drugi natomiast to sześć miesięcy zanurzenia w mieszaninie chemikaliów zbliżonej składem do tzw. kwaśnej ropy naftowej.

Testy te z pozytywnym wynikiem przeszły systemy Transpoxy Masterbond BT oraz Transpoxy Novacure od Transocean Coatings. Drugi z nich to stosunkowo nowy produkt, pierwszy natomiast jest na rynku od dawna i zyskał już także inne ważne certyfikaty, m.in. standard Shella czy standard IMO-PSPC dla zbiorników wodnych. Certyfikaty COT potwierdzają więc, że może być on z powodzeniem stosowany zarówno w zbiornikach na wodę, jak i na oleje.

Źródło: Transocean Coatings

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA