REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki posadzkowe na beton do 2024 – raport

Powłoki posadzkowe na beton są dziś bardzo w cenie – budownictwo szybko się rozwija, intensywnie rozbudowuje się infrastruktura, dlatego profesjonalna ochrona posadzek jest coraz bardziej potrzebna. O szczegółach piszą analitycy Global Market Insights.

powłoki posadzkowe Global Market Insights

Powłoki posadzkowe na beton są powszechnie stosowane m.in. w infrastrukturze. Fot. torstensimon / pixabay.com

Zgodnie z raportem firmy do roku 2024 rynek powłok posadzkowych na beton będzie się rozwijał w tempie 7% rocznie. W ten sposób za siedem lat osiągnie już wartość 1,5 mld $.

Budownictwo, infrastruktura, renowacje

Szybki wzrost to przede wszystkim zasługa rozwoju branży budowlanej. Obecnie środki przeznaczane w ciągu roku na projekty budowlane na całym świecie to ok. 7 bln $, podczas gdy w roku 2024 liczba ta ma wynieść już 13 bln $! W regionie BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i kraje Ameryki Południowej) budownictwo w latach 2016-2024 ma się rozwijać w tempie aż 11% rocznie.

Powłoki posadzkowe są natomiast ważnym sektorem przemysłu budowlanego. Chronią one podłogi przed warunkami klimatycznymi oraz zużyciem abrazyjnym. Mogą być stosowane na zewnątrz (np. w infrastrukturze – na jezdniach, chodnikach, w garażach, a także w infrastrukturze sportowej) i wewnątrz. Ze względu na duże zapotrzebowanie ich rynek coraz bardziej się rozwija – w rejonie Azji i Pacyfiku do roku 2024 ma rosnąć w tempie 8% rocznie. Najszybciej – w Chinach.

Nie tylko jednak gospodarki rozwijające się napędzają ten sektor rynku budowlanego. Ameryka Północna odradza się obecnie po kryzysie roku 2008 – obserwuje się tam silny rozwój przemysłów farmaceutycznego, samochodowego i spożywczego, z tym zaś również wiąże się duże zapotrzebowanie na posadzki. Powłoki posadzkowe potrzebne są też przy licznych pracach renowacyjnych, głównie w budynkach mieszkalnych.

Najpopularniejsze – poliuretany, także naturalne

Najważniejsze rodzaje powłok posadzkowych to poliuretanowe, epoksydowe i poliasparaginowe. Największym sektorem rynku są powłoki poliuretanowe – do roku 2023 przychody z ich sprzedaży mają przekroczyć 75 mld $. Wśród nich coraz większego znaczenia nabierają poliuretany pochodzenia naturalnego.

Bardzo szybko jednak rozwijać się będą także powłoki epoksydowe, stosowane powszechnie na kolei, na lotniskach, w szpitalach, szkołach i na uczelniach, w sektorze farmaceutycznym, elektronicznym i elektrycznym. Produkty poliasparaginowe, ze względu na swoją wysoką odporność na promieniowanie UV, są najczęściej wybierane w zastosowaniach zewnętrznych.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA