REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Clariant i Huntsman jednak się nie połączą?

Tego raczej członkowie zarządów się nie spodziewali. Połączenie szwajcarskiej firmy Clariant z amerykańskim Huntsmanem miało być prostą sprawą, tymczasem fundusz hedgingowy pokrzyżował plany związane z transakcją jeszcze zanim na dobre ją rozpoczęto.

Clariant Huntsman Corvex

Fot. edar / pixabay.com

Corvex, fundusz hedgingowy z Nowego Jorku, oraz 40 North, amerykański producent materiałów dachowych, przy pomocy stworzonej w tym celu firmy White Tale, wykupili 7,2% udziałów koncernu Clariant. Ich zdaniem połączenie z Huntsmanem nie będzie służyło firmie – są inne, lepsze opcje, by wykorzystać potencjał jednostek, które tworzą Clariant.

Transakcję połączenia Clariant i Huntsman ogłoszono w maju tego roku. Faktem jest, że choć decyzję podjęto wspólnie, dojście do porozumienia nie było łatwe. Rozmowy trwały długo, ponieważ Clariant nie chciał być częścią struktury, w której odgrywałby mniej istotną rolę (początkowo Huntsman proponował, aby szwajcarska firma sprzedała oddziały Coatings i Plastic). Ostatecznie udało się dojść do kompromisu, ale, jak widać, dla niektórych udziałowców umowa w obecnym kształcie nadal jest nie do przyjęcia.

Fundusz hedgingowy Corvex powstał w roku 2010. Jego założycielem jest Keith Meister, znany inwestor, który wcześniej blisko współpracował z legendą branży inwestycyjnej, Carlem Icahnem. Zrealizowanie więc pierwotnego planu zarządów Clariant i Huntsman może być sporym wyzwaniem.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA