REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki podłogowe Sika w krakowskim muzeum

W Pawilonie Józefa Czapskiego należącego do krakowskiego Muzeum Narodowego pojawiła się ekspozycja prezentująca twórczość malarską Józefa Czapskiego. Piękno przedstawianych dzieł podkreśliła dekoracyjna posadzka marki Sika, zastosowana w budynku.

powłoki podłogowe Sika Pawilon Józefa Czapskiego Krakow

Fot. arch. Sika

Pawilon Józefa Czapskiego znajduje się na terenie Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie. Ekspozycja o powierzchni 600 m², oficjalnie otwarta w kwietniu 2016, prezentuje tam twórczość malarską Józefa Czapskiego.

Przedstawione dzieła wymagały oczywiście odpowiedniej oprawy – przestrzeni wystawowej, która podkreśli ich piękno. Dotyczy to również podłóg. Potrzebna była estetyczna, łatwa do utrzymania w czystości posadzka, odporna i elastyczna, tak aby nie były na niej widoczne zarysowania.

Inwestorzy zdecydowali się na produkty Sika. Na powierzchni ok. 250 m² zastosowano białe i czarne jednolite posadzki Sika ComfortFloor. Jest to system dekoracyjny dostępny w szerokiej gamie kolorów, elastyczny, o niskiej emisji, odporny na ogień i łatwy do utrzymania w czystości. Idealny do zastosowania w budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej.

Na system składa się:

  • epoksydowa warstwa gruntująca Sikafloor-161 o świetnej przyczepności do podłoża oraz szybkim czasie utwardzania,
  • warstwa zasadnicza Sikafloor-330 – elastyczna żywica poliuretanowa, przenosząca rysy podłoża, odporna mechanicznie i redukująca odgłos kroków,
  • łatwe w czyszczeniu, odporne warstwy zamykające: barwna żywica poliuretanowa o trwałym kolorze Sikafloor-305 W oraz przezroczysta powłoka poliuretanowa Sikafloor-304 W.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA