REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki optyczne do 2022 – Grand View Research

Smartfony i tablety stają się już powoli standardem. Korzysta na tym rynek powłok optycznych, który zgodnie z danymi Grand View Research bardzo szybko się rozrasta.

powłoki optyczne

Fot. udithawix / Foter.com / CC BY-NC

W raporcie Grand View Research znalazły się informacje o obecnej sytuacji na rynku, a także prognozy do roku 2022. Zgodnie z przewidywaniami rynek, który w roku 2014 miał wartość 9,96 mld $, w roku 2022 będzie już wart 19,7 mld $. Oznacza to, że będzie rósł w tempie 12% rocznie.

Smartfony, tablety i architektura

Oczywiście przede wszystkim jest to zasługa rosnącej popularności elektroniki konsumenckiej, a więc smartfonów, tabletów i wyświetlaczy wysokiej rozdzielczości, jak również szybkiego rozwoju technologicznego w tej dziedzinie. Powłoki optyczne na podłożach szklanych mają też jednak szereg innych zastosowań, jak choćby architektura. Nanoszone na szkło architektoniczne mogą zmniejszyć zużycie energii poprzez izolację cieplną, wpisując się tym samym w ideę zielonego budownictwa.

Największy sektor rynku – powłoki antyrefleksyjne – zgodnie z prognozami w latach 2015-2022 będzie rósł pod względem wielkości produkcji w tempie 10% rocznie. Smartfony stają się coraz tańsze, a na rynek wchodzą nowe technologie oferujące ulepszony interfejs, dynamiczny rozwój należy więc przypisać przede wszystkim elektronice. Warstwy antyrefleksyjne są jednak również szeroko stosowane w optyce i przemyśle laserów. Ponadto szybko rosnąć będzie sektor powłok optycznych na panele słoneczne, bowiem alternatywne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością.

USA – centrum innowacji

Jeśli chodzi o przychody, Ameryka Północna kontroluje ponad 30% światowego rynku. Tam też rozwijane są w największym stopniu innowacyjne technologie, między innymi do zastosowań militarnych (powłoki na elementy kamer termowizyjnych, tłumików optycznych i dalmierzy). W Europie natomiast wzrost sprzedaży powłok optycznych to zasługa przede wszystkim elektroniki oraz branży samochodowej (okna i reflektory).

Raport ukazał się pod tytułem Optical Coating Market Analysis by Product (Systems, Tags), and Segment Forecasts To 2022.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA