REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki kompozytowe do 2023 – Global Market Insights

Według analityków Global Market Insights rynek kompozytowych powłok ochronnych będzie się w najbliższym czasie szybko rozwijał. Wszystko za sprawą dynamicznego rozwoju krajów azjatyckich, ale i dużych inwestycji w infrastrukturę w innych częściach świata.

powłoki kompozytowe raport

Wysoka sprzedaż farb i powłok ochronnych jest spowodowana intensywną rozbudową infrastruktury. Fot. Unsplash / pixabay.com

Jak czytamy w raporcie Global Market Insights, w roku 2015 rynek powłok ochronnych osiągnął wartość 12,5 mld $. W latach 2016 – 2023 będzie natomiast rósł w tempie 9% rocznie. Przyczyny? Rozrastająca się populacja, postępująca industrializacja, coraz szybszy rozwój technologiczny.

Bardzo duże zapotrzebowanie na powłoki ochronne zaobserwowano w Chinach i Indiach, gdzie w ostatnim czasie silnie inwestuje się w tworzenie infrastruktury. Popyt jest również wysoki w Stanach Zjednoczonych, gdzie największe obszary zastosowań kompozytowych powłok ochronnych to infrastruktura i wojskowość. Do kwitnących rynków należą także Brazylia i Rosja, z racji przygotować do ważnych wydarzeń sportowych – Igrzysk Olimpijskich w roku 2016 i Pucharu Świata FIFA w roku 2018.

Powłoki ochronne to bardzo zróżnicowany sektor przemysłu farbiarskiego. Produkty te mają bowiem różne zastosowania, od budownictwa poprzez przemysł morski, samochodowy, olejowo-gazowy, lotniczy, aż po formowanie metalu.

Jeśli chodzi o budownictwo – jeden z najważniejszych sektorów wykorzystania na tym rynku – udział Azji w zużyciu powłok ochronnych dla tego przemysłu wynosi 40%. Dominujące są Chiny, których wydatki na tego typu produkty wyniosły w roku 2015 1750 mld $, na drugim miejscu znajduje się natomiast Japonia z 740 mld $, a na trzecim Indie – 425 mld $. Przewiduje się także silny rozwój rynków na Bliskim Wschodzie i w Afryce, czego powodem są inwestycje w Arabii Saudyjskiej, Katarze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Raport został opublikowany pod tytułem Composite Coatings Market Size, Industry Analysis Report, Regional Outlook, Application Development Potential, Price Trend, Competitive Market Share & Forecast, 2016 – 2023.

Źródło: Global Market Insights

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA