REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki do obróbki wstępnej do 2024 – raport

Według nowego raportu Global Market Insights wartość rynku powłok do obróbki wstępnej będzie się szybko zwiększała. To przede wszystkim zasługa infrastruktury, ale także rosnącej sprzedaży samochodów, zwłaszcza w Chinach, Indiach i Japonii.

powłoki do obróbki wstępnej

Powłoka konwersyjna na bazie chromianu cynku na elementach stalowych. Fot. Duk / Wikimedia Commons

Zdaniem ekspertów Global Market Insights w roku 2024 wartość rynku przekroczy już 15 mld $. W samych Chinach rynek ten może osiągnąć przychody na poziomie 2,1 mld $.

Środki czyszczące – bardzo w cenie

Ze względu na rodzaj produktu w raporcie dokonano podziału powłok do obróbki wstępnej na: powłoki konwersyjne, antykorozyjne, ciecze do obróbki metali, środki czyszczące oraz końcowe uszczelnienia (fosforan chromu, inhibitory korozji).

Zgodnie z przewidywaniami najszybciej rósł będzie sektor środków czyszczących – możliwe, że o ponad 4% rocznie. Są to m.in. preparaty na bazie kwasów, zasad i rozpuszczalników, wykorzystywane do czyszczenia powierzchni metalicznych. Środki te zawierają surfaktanty, obniżające napięcie powierzchniowe, i są istotne w procesach takich jak obróbka skrawaniem, gięcie czy tłoczenie.

Zastosowania – ogólne przemysłowe

Wśród zastosowań prym wiodą ogólne zastosowania przemysłowe, które do roku 2024 wygenerować mają 4,1 mld $. Dotyczy to powłok na bazie żelaza i fosforanu cynku, wykorzystywanych na pojazdach rolniczych, maszynach, systemach HVAC, meblach biurowych, elementach aluminiowych dla architektury. Same powłoki na metale mogą osiągnąć wzrost na poziomie 4,5% rocznie.

W raporcie mowa też o sytuacji w poszczególnych regionach (USA, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Rosja, Polska, Chiny, Indie, Japonia, Korea Południowa, Tajlandia, Malezja, Brazylia). W Stanach Zjednoczonych triumfy święcą powłoki konwersyjne (do 2024 roku przewidywany wzrost w tempie 6% i przychody na poziomie 850 mln $), w Wielkiej Brytanii natomiast obserwuje się duży boom na powłoki na aluminium (przewidywany wzrost 3,5%).

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA