a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePowłoka ochroni turbiny wiatrowe przed piorunami

Powłoka ochroni turbiny wiatrowe przed piorunami

Każdego roku pioruny uderzające w turbiny wiatrowe powodują milionowe straty. Nowa powłoka dostępna na rynku ma być rozwiązaniem tego problemu.

Fot. dkphotography / pixabay.com

Firma Arctura, dostawca rozwiązań dla odnawialnej energii, ogłosiła podpisanie umowy licencyjnej z producentem farb Mankiewicz. Dotyczy ona powłoki ArcGuide® do zabezpieczania turbin wiatrowych przed piorunami.

Uszkodzenia dokonane przez pioruny kosztują co roku branżę energetyki wiatrowej ponad 100 mln $. Eksperci spodziewają się, że koszty te będą rosły w związku z budowaniem coraz wyższych wież wiatrowych oraz coraz większą liczbą wyładowań atmosferycznych spowodowaną zmianami klimatycznymi. Nowa powłoka może częściowo rozwiązać ten problem.

Odpowiedź na jedną z największych bolączek

ArcGuide® to poliuretanowa farba, która w trakcie uderzenia pioruna w łopatę turbiny wiatrowej ułatwia formowanie na powierzchni zjonizowanych kanałów, zapewniających bezpieczną ścieżkę odprowadzającą piorun do uziemienia. Jak komentuje dyrektor generalny Arctura, Neal Fine:

Ta przełomowa farba stanowi odpowiedź na jedną z największych bolączek operatorów farm wiatrowych. Cieszymy się, że możemy pracować wraz z Mankiewicz, czołowym dostawcą powłok w branży. Operatorzy elektrowni wiatrowych są absolutnie gotowi na ten produkt i z pewnością ucieszy ich wiadomość, że jest on dostarczany przez zaufanego wytwórcę, znanego ze swoich wytrzymałych i wydajnych systemów powłokowych.

Fabian Grimm, dyrektor zarządzający amerykańskich operacji Mankiewicz w Charleston w Południowej Karolinie stwierdził, że jego firma jest dumna mogąc współpracować z Arctura nad powłoką ArcGuide®. Dodał, że nacisk, jaki Mankiewicz kładzie na innowację oraz dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań powłokowych doskonale koresponduje z wizją Arctura.

Łatwa w aplikacji i odporna

Farba ArcGuide® jest oferowana przez Mankiewicz w ramach linii BladeRep. Podobnie jak pozostałe należące do niej produkty, jest łatwa w aplikacji oraz zapewnia doskonałą odporność. Skutecznie chroni więc podłoże przed wszelkimi żywiołami, dzięki czemu dobrze sprawdza się w wymagającej branży energetyki wiatrowej.

Źródło: Arctura