a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbBez kategoriiPosadzki Sika na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy

Posadzki Sika na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy

W zeszłym roku, przed planowanymi dużymi wydarzeniami sportowymi, Stadion Zawiszy, czyli Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy, musiał przejść renowację. Ze względu na krótkie terminy potrzebne były produkty, które będzie można aplikować także w zimowo-wiosennej aurze. Powłoki posadzkowe Sika stanęły na wysokości zadania.

posadzki Sika Stadion Zawiszy Bydgoszcz

Fot. arch. Sika

Ze względu na zaplanowane w roku 2017 Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej do lat 21 oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce do lat 23, wybudowany w latach 50. Stadion Zawiszy potrzebował modernizacji. W ramach prac renowacyjnych zaplanowano m.in. wykonanie nowych posadzek antypoślizgowych.

Wymagania były wysokie – inwestorowi zależało na posadzce bezpiecznej w użytkowaniu (klasa antypoślizgowości R11), odpornej na czynniki mechaniczne i promieniowanie UV oraz łatwej do utrzymania w czystości. Ponieważ czasu było niewiele, potrzebne były również produkty, które można aplikować w okresie zimowo-wiosennym, w niskich temperaturach i przy dużej wilgotności podłoża.

Oczekiwaniom sprostał system Sika Balcony Premium. Może być on aplikowany nawet w temperaturze podłoża i otoczenia na poziomie +2°C, a do tego jest odporny na działanie deszczu już w 10 minut po ułożeniu. Spełnia również wszystkie wymagania dotyczące odporności. Dzięki niemu więc prace modernizacyjne na Stadionie Zawiszy przebiegły szybko i sprawnie.

Źródło: Sika