REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Posadzki Sika na parkingu Business Garden Wrocław

Nowo powstały kompleks biurowy Business Garden to jednej z najbardziej ekologicznych obiektów we Wrocławiu – otrzymał certyfikat zielonego budownictwa LEED na poziomie Gold. W podziemnym parkingu kompleksu zastosowane zostały farby posadzkowe Sika.

Business Garden Wrocław farby posadzkowe Sika

Fot. arch. Sika

Prawie 22000 m² powierzchni posadzkowych w parkingu podziemnym Business Garden Wrocław wymagało wytrzymałego systemu ochronnego, odpornego na degradację pod wpływem obciążeń ruchem kołowym. Ostatecznie inwestor zdecydował się na produkty Sika.

Powłoki posadzkowe Sika doskonale zabezpieczają przed wnikaniem wody i soli, są odporne na ścieranie i obciążenia mechaniczne. Mogą posiadać strukturę antypoślizgową. Do tego dostępne są w szerokiej palecie kolorów, łączą więc walory ochronne z dekoracyjnymi.

Business Garden Wrocław farby posadzkowe Sika

Fot. arch. Sika

Na parkingu zastosowano system o fakturze antypoślizgowej i grubości 2,5 mm, składający się z gruntujących materiałów epoksydowych (Sikafloor 161, Sikafloor 156), warstwy zasadniczej Sikafloor 264 o jasnej barwie, posypki z piasku kwarcowego oraz warstwy zamykającej Sikafloor 264.

Na rampach natomiast zastosowano podobny system o właściwościach antypoślizgowych, o grubości 4 mm. Rolę warstwy zasadniczej pełni w tym wypadku poliuretanowy materiał Sikafloor 375, a warstwy zamykającej – Sikafloor 378.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA