a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePolska wykonuje najnowocześniejsze linie do produkcji farb

Polska wykonuje najnowocześniejsze linie do produkcji farb

Fabryka Poli-Farbe w Bócsa na Węgrzech. Po zakładzie krzątają się ludzie, panuje atmosfera wielkiego oczekiwania, trwają ostatnie przygotowania do otwarcia. Nowa fabryka to ogromny krok – kosztująca ponad 3 mln € inwestycja pozwoli Poli-Farbe awansować na pozycję największego węgierskiego producenta farb elewacyjnych i wkroczyć na nowe rynki, takie jak Austria, Niemcy i Szwajcaria. Nic dziwnego, że wśród gości jest sam węgierski Minister Gospodarki, Mihály Varga. Jeszcze tylko kilka przemówień, a oficjalnie ruszy nowa linia produkcyjna…

ICHEMAD-Profarb Polska linie do produkcji farb

Fot. arch. ICHEMAD-Profarb

Świadkiem tego ważnego wydarzenia są również przedstawiciele polskiej firmy ICHEMAD-Profarb. To jej dziełem jest nowa fabryka Poli-Farbe. Od roku 1987, kiedy powstał Profarb, firma zyskała status jednego z najważniejszych wytwórców instalacji i sprzętu dla branży farb i lakierów w tej części Europy. Po transformacji ustrojowej szybko nawiązała zagraniczne kontakty biznesowe. Współpracowała z firmami z Rosji i Bliskiego Wschodu, ale również z bliższymi sąsiadami. Działając w naszej części Europy, wdrażała zachodnie standardy.

Nie było więc niespodzianką, że postanowił jej zaufać również węgierski inwestor. Zachęciły go nowoczesne technologie, które zapewniają efektywniejszą pracę zakładu i dwukrotnie niższe zużycie energii. Takie rozwiązania, opracowywane przez Profarb w ramach jego działalności rozwojowo-badawczej, to specjalność polskiej firmy. Jej przedstawiciele z dumą śledzą ceremonię otwarcia. To dla nich również ważny projekt – ukoronowanie 30-lecia istnienia i działania na europejskim rynku. Jest 11 października 2017. Przecięcie wstęgi i… linia produkcyjna rusza! Pracuje szybko, sprawnie i bezpiecznie dla środowiska, dzięki technologiom ICHEMADu.

ICHEMAD-Profarb

Fot. arch. ICHEMAD-Profarb

Innowacje

Fabryka w Bócsa to kolejna już duża inwestycja, zrealizowana przez specjalistów ICHEMAD-Profarb. Firma od podstaw projektuje i konstruuje systemy produkcyjne, buduje instalacje i całe zakłady zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. To eksperci w procesach dyspergacji, dezaglomeracji, mielenia, mieszania, polimeryzacji dyspersji czy syntezy żywic, oferujący linie technologiczne do produkcji farb przemysłowych, dekoracyjnych i drukarskich, a także tynków, żywic i dyspersji. Klienci powierzający Profarbowi budowę swojej fabryki mogą być więc pewni, że otrzymają zakład wyposażony w najnowocześniejsze i najskuteczniejsze instalacje oraz sprzęt.

By nie pozostawać w tyle za dynamicznym rozwojem technologii, a wręcz go kształtować, firma poświęca wiele uwagi pracom badawczym. Obecnie ICHEMAD-Profarb realizuje między innymi, współpracując z prof. Jerzym Bałdygą z Politechniki Warszawskiej, duży projekt dotyczący przepływów wielofazowych oraz komputerowych modeli tego, co dzieje się podczas produkcji farby. Modele te pozwolą w przyszłości konstruować lepsze, szybsze i bardziej wydajne maszyny – na czym, rzecz jasna, skorzystają klienci.

Działanie dla wspólnej sprawy

Ale biznes to nie wszystko. Firma ICHEMAD-Profarb działa również dla dobra całej branży, dlatego postanowiła stworzyć w Polsce możliwość kształcenia w dziedzinie farb i lakierów, jakiej wcześniej brakowało. Wraz z Politechniką Krakowską i stowarzyszeniem SITPChem powołała studia podyplomowe „Wyroby Lakierowe: Technologia i Zastosowanie” – pierwsze w Polsce studia poświęcone stricte tej dziedzinie.

ICHEMAD-Profarb

Prezes Radosław Adamek.
Fot. arch. ICHEMAD-Profarb

Jak podkreśla prezes ICHEMADu-Profarb, Radosław Adamek, polskie firmy są zamknięte i wolą robić własne wewnętrzne szkolenia, dlatego brakuje kompleksowo wykształconych pracowników. Studia zmieniają ten stan rzeczy – dotychczas ukończyło je już pierwszych osiemdziesięciu, doskonale przygotowanych absolwentów. Profarb pokazuje, że także będąc graczem na rynku, konkurującym z innymi przedsiębiorstwami, można robić coś dla wspólnej sprawy.

Bliżej klientów

Jedna z podstawowych zasad zarządu ICHEMAD-Profarb to być blisko klientów, by dobrze znać i rozumieć ich potrzeby. Dlatego też firma, korzystając ze swej znajomości nowoczesnych technologii i zagranicznych rynków, dąży do tworzenia nowych oddziałów poza granicami naszego kraju. Głównie na Zachodzie, który oferuje sporo możliwości rozwoju.

Profarb ma co prawda swoich agentów w blisko 40 państwach na świecie, ale bezpośrednia współpraca na miejscu umożliwiłaby mu szybszą i sprawniejszą obsługę klientów. Prezes zdradza, że obecnie toczą się rozmowy w sprawie zakupu pewnej firmy z Wielkiej Brytanii. Jeśli stworzenie w ten sposób lokalnego brytyjskiego oddziału się powiedzie, kolejną potencjalną lokalizacją będą Niemcy lub Szwajcaria. A dalej? Kto wie…

Wartości, które przyniosły sukces

Wymienione dokonania firmy ICHEMAD-Profarb dają już pewien obraz tego, jakie wartości przyświecają polskiemu producentowi. Przede wszystkim – indywidualne podejście do klienta. Poznać go i jego potrzeby, dostosować się do nich, być blisko. Oraz być otwartym. Na świat, na nowe technologie, na pomysły i sugestie klientów. To właśnie dzięki tym zasadom polska firma podbija dziś Europę i świat.

Chciałbyś poznać nas lepiej? Dowiedzieć się, czy możemy pomóc również Twojej firmie? Zadzwoń:

tel.: +48 32 270 45 41
fax: +48 32 231 46 41
info@ichemad.com

Zapytania ofertowe prosimy kierować na adres: sales@ichemad.com

ICHEMAD-Profarb

Fot. arch. ICHEMAD-Profarb