REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Polska chemia rozwinie skrzydła dzięki INNOCHEM

INNOCHEM to program sektorowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który ma zwiększyć innowacyjność polskiej branży chemicznej. W pierwszym konkursie do wzięcia jest 120 mln zł.

INNOCHEM

Fot. Joanne Kim / freeimages.com

Cel? Pomóc polskim przedsiębiorcom z sektora chemicznego w opracowaniu innowacyjnych rozwiązań, zbliżenie sektora biznesowego z sektorem nauki oraz zwiększenie konkurencyjności polskiego przemysłu chemicznego na arenie międzynarodowej. To kolejny po INNOMED i INNOLOT tego typu projekt – ukierunkowany na jedną, konkretną branżę.

Został on uruchomiony na wniosek polskich przedsiębiorców, w oparciu o studium wykonalności zrealizowane przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego. Dzięki przeznaczonym środkom firmy będą mogły poświęcić więcej uwagi nowoczesnym rozwiązaniom, które znajdą później zastosowanie w przemyśle. Projekty finansowane będą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, zaś budżet na ich dofinansowanie w pierwszym konkursie wynosi 120 mln zł.

Najważniejsze obszary tematyczne, jakich dotyczyć będą działania programu, to:

  • pozyskiwanie surowca,
  • wytwarzanie produktów podstawowych,
  • wytwarzanie produktów specjalistycznych,
  • nowe technologie,
  • obszary horyzontalne (optymalizacja procesów, ograniczenie emisji szkodliwych substancji).

Inwestycja w polską branżę chemiczną na pewno się opłaci. Już teraz jest ona bardzo silna, a nasze rodzime koncerny świetnie radzą sobie na rynku międzynarodowym mimo dużej konkurencji. W roku 2012 produkcja sprzedana w tym sektorze przekroczyła 130 mld zł. Rośnie eksport. Mając zaś do dyspozycji dodatkowe środki z programu INNOCHEM, polski przemysł chemiczny będzie mógł naprawdę rozwinąć skrzydła.

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA