a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePolscy studenci zaproszeni na rekrutację do ITECH

Polscy studenci zaproszeni na rekrutację do ITECH

Rusza kolejna rekrutacja na studia magisterskie z dziedziny chemii farb na lyońskiej uczelni ITECH. Do spróbowania swych sił zaproszeni są również polscy studenci.

ITECH

Fot. arch. ITECH

Program ruszył w 2014 roku, kiedy to na studia przyjętych zostało dziewięciu młodych ludzi. Z czasem zaczął się rozrastać, a wsparcie finansowe w postaci stypendiów zaproponowało kilka kolejnych firm i organizacji, m.in. Brytyjska Federacja Powłok. Dzięki temu w następnym roku akademickim studia będzie mogło już rozpocząć nawet kilkadziesiąt osób.

Studia magisterskie z dziedziny chemii farb na ITECH są wyjątkowe z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że ściśle skupiają się na produkcji farb, tuszów, lakierów i żywic i szkolą specjalistów, którzy dzięki programowi stażów w największych firmach farbiarskich na świecie są gotowi do podjęcia pracy bezpośrednio po studiach. Po drugie – ponieważ duże koncerny takie jak AkzoNobel, PPG, BASF, Beckers, Helios/Rembrantin czy V33 oferują nie tylko wsparcie w postaci stażów, ale i stypendiów. To pierwszy przypadek, gdy przedstawiciele przemysłu tak aktywnie angażują się w szkolenie młodych ludzi.

Chemicy i marketingowcy

Dr Roger Jakeman, Dyrektor Marketingu & Business Planningu BA Performance Coatings w AkzoNobel, mówi:

Istnieje pewnego rodzaju luka pokoleniowa w naszej branży i wiele osób z kluczowego personelu technicznego przejdzie na emeryturę w ciągu najbliższych lat. Dlatego bardzo nam zależy, aby przyciągać do branży nowe talenty. Chcemy, by studenci mieli z nami trwałą więź. Studia oferowane przez ITECH są ku temu wyśmienitą okazją.

Olivier Tharreau, Dyrektor Rozwoju EMEA w PPG Industries, dodaje:

Potrzebujemy chemików, którzy posiadają zarówno wiedzę naukową i techniczną o powłokach, jak i umiejętności w zarządzaniu. Popyt na takie profile rośnie, ale na rynku jest zbyt mało kandydatów, głównie ze względu na brak specjalistycznych programów edukacyjnych. Studia magisterskie proponowane przez ITECH do doskonała możliwość dla studentów, by spełnić te oczekiwania. To również szansa dla nas na przyciągnięcie obiecujących studentów do PPG i zaoferowanie im wielu możliwości.

Jak się dostać?

Studia prowadzone są w języku angielskim. Trwają trzy lata i rozpoczynają się we wrześniu 2016. W ramach programu przewidziane są staże w trzech różnych firmach, które łącznie mają potrwać 11 miesięcy. Czesne wynosi 6500 € za rok.

W rekrutacji na studia wziąć mogą udział absolwenci studiów licencjackich lub inżynierskich z dziedziny chemii, ale również z obszarów pokrewnych, np. biologii. Zapisywać można się na stronie inscription.itech.fr do dnia 17 czerwca 2016.

Aby natomiast otrzymać stypendium, które w całości lub częściowo pokryje czesne i koszty utrzymania, kandydat musi nakręcić 3-minutowy film wideo wyjaśniający dlaczego to właśnie on powinien otrzymać stypendium. Filmy przesyłać należy do 11 lipca 2016. Zachęcamy do udziału w rekrutacji i życzymy powodzenia!

Źródło: Noir sur Blanc