REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Polimery emulsyjne do 2018 – raport Freedonia Group

Nowy raport Freedonia Group potwierdza – rynek polimerów emulsyjnych rośnie. I to gwałtownie, biorąc pod uwagę zwłaszcza dynamiczny rozwój branży budowlanej.

polimery emulsyjne

Właściwości farb lateksowych poprawiły się już na tyle, że mogą być one nawet stosowane w przemyśle.
Fot. dѧvid / Foter.com / CC BY-NC-SA 2.0

Kolejny – po Transparency Market Research oraz Grand View Research – raport dotyczący polimerów emulsyjnych jest równie optymistyczny, co poprzednie. Zdaniem analityków The Freedonia Group zapotrzebowanie na ten rodzaj polimerów w ciągu najbliższych czterech lat będzie rosło w tempie 4,6% na rok, skutkiem czego w 2018 roku osiągnie już 12,6 mln ton.

Budownictwo i papier

Przyczyny tak korzystnej dla producentów polimerów sytuacji to przede wszystkim rozkwit branży budowlanej (w rejonie Azji i Pacyfiku silny już od kilku lat, w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej – jako efekt odbicia się od dna po niedawnym kryzysie). Prócz tego ważnym rynkiem zbytu dla polimerów emulsyjnych jest wytwórstwo papieru i kartonu.

Indie i Malezja w rozwkicie

Najmocniejszym sektorem tego rynku są akryle, które stanowią 40% wszystkich produkowanych i sprzedawanych na świecie polimerów emulsyjnych. Geograficznie największym ich konsumentem jest Azja i Pacyfik na czele z Chinami. Najszybsze tempo rozwoju mają jednak zanotować w najbliższym czasie Indie (głównie za sprawą rosnącej sprzedaży farb lateksowych, zarówno o zastosowaniach dekoracyjnych jak i przemysłowych) i Malezja (dzięki ogromnej i nastawionej na eksport produkcji rękawiczek lateksowych).

Czas na innowacje

Jeśli chodzi o obszary wykorzystania, dominują farby i powłoki. Ten segment będzie się też do roku 2018 najszybciej rozwijał – w tempie 5,8% na rok. Do głosu dochodzą na tym polu technologiczne nowinki – coraz szerzej stosowane są farby wodorozcieńczalne, a właściwości farb lateksowych poprawiły się na tyle, że mogą być już nawet wykorzystywane jako w przemyśle.

Więcej na ten temat w raporcie The Freedonia Group World Emulsion Polymers.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA