REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby napędzają rynek polimerów emulsyjnych

Specjaliści Grand View Research przewidują szybki rozwój rynku polimerów emulsyjnych w najbliższych latach. Jest to przede wszystkim zasługa branży farbiarskiej, a konkretnie zapotrzebowania na farby budowlane w krajach rozwijających się.

farby rynek polimerów emulsyjnych

Fot. PressReleaseFinder / Foter.com / CC-BY-NC-ND 2.0

Według nowego raportu Grand View Research do roku 2020 wartość rynku polimerów emulsyjnych ma osiągnąć wartość 44,22 mld dolarów. Rozwojowi tego rynku sprzyja przede wszystkim rosnące zapotrzebowanie ze strony branży farbiarskiej oraz regulacje dotyczące emisji LZO. Negatywnie oddziaływać będą za to wysokie ceny surowców, zwłaszcza styrenu i akryli. Skłoni to producentów do odejścia od polimerów syntetycznych i do poszukiwania alternatyw pochodzenia naturalnego.

Główne zastosowanie – farby i powłoki

W roku 2013 na całym świecie wyprodukowano 12 108 kiloton polimerów emulsyjnych. Tymczasem zgodnie z prognozami Grand View Research w 2020 światowa ich produkcja ma już wynieść 17 398 kiloton, co oznacza wzrost CAGR na poziomie 5,4%.

Największym (38,4%) i najszybciej się rozwijającym (przewidywany CAGR w latach 2014-2020 5,7%) segmentem rynku są akryle. Głównym obszarem zastosowania – farby i powłoki (32,4% światowego zużycia). Tak duży udział branży farbiarskiej w zużyciu polimerów emulsyjnych to przede wszystkim zasługa dynamicznego rozwoju budownictwa w krajach BRIC.

Azja wciąż dominuje

W ujęciu geograficznym największym (38,8%) i najszybciej rozwijającym się (CAGR 6,9%) rynkiem jest Azja i Pacyfik. W przypadku Europy natomiast prognozuje się rozwój rynku w tempie 4,2% na rok.

W raporcie wspomniano także o najważniejszych producentach polimerów emulsyjnych. 30% całego rynku kontrolują cztery firmy – BASF, Celanese, Dow Chemical Company oraz Styron.

Raport, zatytułowany Emulsion Polymer Market Analysis By Product (Acrylics, Styrene- Butadiene Latex, And Vinyl Acetate Polymers), By Application (Painting & Coating, Adhesives, Paper & Paper Board Coatings) And Segment Forecasts To 2020, kupić można na stronie Grand View Research.

Źródło: Grand View Research

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA