REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PLASMA-2013 w Warszawie

W Warszawie rozpoczyna się dziś międzynarodowa konferencja PLASMA-2013. Tematem spotkania będą najnowsze badania dotyczące plazmy i możliwości jej wykorzystania. Są to zagadnienia ważne również dla branży lakierniczej, która wykorzystuje plazmę m.in. do nanoszenia farb i powłok. Wydarzenie potrwa do piątku 6 września.

PLASMA-2013

Fot. datarec (sxc.hu)

Konferencja zorganizowana została przez Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne. W tegorocznym spotkaniu z cyklu PLASMA weźmie udział 140 badaczy z różnych zakątków świata.

Plazma, czyli zjonizowany gaz, jest szeroko stosowana w nowoczesnych technologiach. Plazmę niskotemperaturową wykorzystuje się między innymi przy powlekaniu materiałów. Niegdyś używana tylko do nanoszenia powłok metalicznych, obecnie pozwala gromadzić na powierzchni również inne rodzaje warstw. Jest podstawą malowania proszkowego, a ostatnio robi furorę jako element technologii nanoszenia powłok superhydrofobowych. Ustalenia konferencji będą więc mieć znaczenie także dla wytwórców farb i powłok oraz sprzętu lakierniczego.

Szczegóły na temat PLASMA-2013 znaleźć można na stronie internetowej konferencji.

Źródło: PAP

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA