a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowejachtowe i okrętowePionierski ośrodek aplikacji farb jachtowych

Pionierski ośrodek aplikacji farb jachtowych

Jeden z największych producentów farb inwestuje w farby na jachty. Koncern realizuje właśnie projekt rozbudowy swojego ośrodka aplikacji tego typu powłok w Wielkiej Brytanii.

Fot. Van3ssa_ / pixabay.com

Dążąc do zapewnienia jak najlepszej obsługi klientom z branży jachtów, AkzoNobel podjął decyzję o rozbudowie swojego ośrodka Yacht Paint Application Center (YPAC) w Southampton w Wielkiej Brytanii. Projekt powstania Application Research Center (ARC) podzielony został na trzy fazy i ma zostać ukończony w 2025 roku.

Pierwsza faza została zrealizowana już wiosną tego roku – to dwie nowe kabiny lakiernicze oraz powiązane z nimi laboratorium. Faza druga, która rozpocząć się ma w przyszłym roku, obejmuje pionierską kabinę lakierniczą o kontroli klimatycznej, która pozwala sterować temperaturą i wilgotnością, odtwarzając warunki klimatyczne dowolnego miejsca na ziemi.

Nowy standard badań i rozwoju

Dalsze prace zaplanowano na rok 2025. Jak komentuje Jemma Lampkin, dyrektorka handlowa oddziału jachtowego AkzoNobel:

Instalacje testujące to najwyższa klasa. Farby jachtowe są narażone na jedne z najsilniejszych czynników środowiskowych, zaś możliwość oceny wpływu regionalnych wariantów klimatu ułatwi nam pracę nad nowymi produktami oraz wprowadzanie innowacji w zakresie aplikacji na najbliższe 20 lat, a nawet dłużej.

Jemma Lampkin dodaje również, że ARC ustanowi nowy standard badań i rozwoju oraz szkoleń. Ośrodek zapewni możliwość spotkania zespołu badawczego i technicznego AkzoNobel z klientami stosującymi na co dzień produkty firmy.

Źródło: coatingsworld.com