a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPigmenty BASF sprzedane japońskiej firmie

Pigmenty BASF sprzedane japońskiej firmie

BASF sprzedaje swój oddział pigmentów. Za sumę 1,15 mld € kupiła go firma DIC – wytwórca pigmentów i opakowań rodem z Japonii.

pigmenty BASF sprzedane DIC

Fot. arch. BASF

DIC to japoński producent, zatrudniający na całym świecie około 20 000 osób. Firma z siedzibą w Tokio powstała w 1908 roku, jest aktywna w ponad 60 krajach i w roku 2018 osiągnęła sprzedaż na poziomie 800 mld jenów (ok. 6,8 mld €).

Firma DIC jest aktywna w trzech segmentach: Packaging & Graphics, Functional Products oraz Color & Display. W skład tego ostatniego wchodzą również pigmenty. Transakcję komentuje dr Markus Kamieth, członek zarządu BASF, odpowiedzialny za oddział Industrial Solutions:

Udało nam się znaleźć nabywcę, dla którego pigmenty są kluczowym segmentem biznesu. DIC ma ambitne plany i zapowiada rozbudowę oddziału w nadchodzących latach. Jesteśmy przekonani, że nowy właściciel wydobędzie cały potencjał naszego sektora pigmentów.

Z kolei Kaoru Ino, prezes i dyrektor generalny DIC, podkreśla, że dzięki przejęciu pigmentów BASF firma będzie w stanie poszerzyć i zróżnicować swoją ofertę, a także umocnić swoją pozycję na rynku, co pomoże w realizacji ambitnych celów finansowych – zwiększeniu sprzedaży do ok. 8 mld € do roku 2025.

Oddział BASF Pigments zatrudnia na całym świecie około 2600 osób. W ubiegłym roku osiągnął sprzedaż na poziomie 1 mld €.

Źródło: BASF