REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Małopolski Certyfikat Budownictwa Energooszczędnego

Na Politechnice Krakowskiej opracowano pierwszy w Polsce dokument poświadczający spełnienie warunków konstrukcji i budowy obiektów o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię – Małopolski Certyfikat Budownictwa Energooszczędnego.

certyfikat budownictwa energooszczędnego

Fot. neerrijus / freeimages.com

Jak tłumaczy Marcin Furtak, dyrektor Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej, do tej pory w Polsce w przypadku budynków energooszczędnych obowiązywały certyfikaty zachodnie, które nie uwzględniają naszych warunków klimatycznych, gospodarczych, stopnia rozwoju technologicznego. Dlatego też tego typu dokument był bardzo potrzebny.

Ubieganie się o certyfikat jest dobrowolne, ale jeśli rozmowy z władzami województwa przebiegną pomyślnie, właściciele budynków z certyfikatem będą mogli liczyć na specjalne dopłaty. To również sposób na to, aby przekonać rodzimych inwestorów do budownictwa niskoenergetycznego, które wciąż jest u nas mało popularne, a wbrew obiegowym opiniom wcale nie jest dużo droższe od tradycyjnego – koszt jest większy jedynie o 20-30%, a zainwestowane środki szybko się zwracają.

Źródło: PAP

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA