REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pierwsze kredyty węglowe w programie AkzoNobel

Już ponad 126 000 kredytów węglowych o wartości 500 000 $ zostało przyznanych przez AkzoNobel w ramach programu uruchomionego we współpracy z Fundacją Gold Standard i Grupą Femco. Trafią one do inwestorów, którzy zdecydowali się na zastosowanie farby Intersleek na swoich statkach.

AkzoNobel kredyty węglowe Intersleek

Fot. arch. AkzoNobel

Program został ogłoszony w roku 2014. Zgodnie z założeniami miał on nagrodzić właścicieli i zarządców okrętów, którzy zdecydują się na zastąpienie tradycyjnych farb przeciwporostowych innowacyjnymi produktami nie zawierającymi biocydów, takimi jak Intersleek marki International, dodatkowo zmniejszającymi zużycie paliwa i emisję CO2.

Każdy z 16 statków, które wzięły udział w pierwszej edycji programu, zaoszczędził średnio 1250 ton paliwa i wyemitował do środowiska o 4000 ton dwutlenku węgla mniej. Z tego tytułu Fundacja Gold Standard przyznała 126 785 kredytów węglowych.

AkzoNobel kredyty węglowe Intersleek

Fot. arch. AkzoNobel

Biorąc pod uwagę, że w przypadku wspomnianych 16 okrętów zastosowanie farby Intersleek pozwoliło zmniejszyć emisję CO2 średnio o 10%, pełna flota ponad 4500 statków, które obecnie pływają z powłoką Intersleek, zmniejszyła już do tej pory emisję o ok. 17 mln ton CO2. A ta liczba stanowi już 1,5% całej światowej emisji dwutlenku węgla pochodzącej od okrętów (według danych zaczerpniętych z 3. edycji badania Greenhouse Gas Study poprzeprowadzonego przez Międzynarodową Organizację Morską IMO).

Jak skomentował Oscar Wezenbeek, dyrektor zarządzający AkzoNobel Marine Coatings, jest to przełomowy moment zarówno dla koncernu, jak i dla klientów, którzy skorzystali z programu. Poprzez tę inicjatywę AkzoNobel po raz kolejny udowadnia, że jest światowym liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA