REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pięć powodów, dla których warto wybrać fototapetę

Zielona dżungla, śródziemnomorska uliczka czy zimowy las w samym środku naszego domu? Takie możliwości daje ozdoba ściany w postaci fototapety. I chociaż na co dzień jesteśmy wielkimi zwolennikami farb, dziś w pięciu punktach przekonujemy, dlaczego czasem warto wybrać tę efektowną alternatywę.

fototapeta uwalls

Fot. uwalls.pl

Fototapety pojawiły się Polsce w latach 70. Szybko stały się popularnym sposobem na wprowadzenie odrobiny koloru do szarej PRL-owskiej rzeczywistości. W latach 90. zainteresowanie tym sposobem aranżacji wnętrz nieco spadło, dziś jednak powracają do łask – w wielu różnych wzorach i doskonałej jakości. Dlaczego fototapeta – to taki dobry pomysł?

1) Bo to najbardziej oryginalny sposób na ozdobienie ścian.
Umówmy się – nawet farba o niezwykłym głębokim odcieniu nie zrobi takiego wrażenia na gościach, jak dobrana ze smakiem fototapeta, zwłaszcza z efektem 3D. W dodatku to prosty sposób, by dodać wnętrzu osobistego stylu, bo na fototapecie może się znaleźć także zdjęcie wykonane przez nas. Takiej ściany nie będzie miał nikt inny!

fototapeta uwalls

Fot. uwalls.pl

2) Bo jest dostępna w różnych strukturach.
To również coś, czego nie da nam farba. Niektóre dostępne na rynku fototapety oprócz efektownego wzoru oferują także oryginalną w dotyku strukturę, przypominającą płótno albo piasek.

3) Bo odpowiednio dobrane zdjęcie optycznie powiększy pomieszczenie.
Owszem, odpowiedni kolor na ścianie także dodaje optycznie kilka metrów, ale dopiero fototapeta potrafi pod tym względem zdziałać cuda. Pejzaż, przedstawiający rozległy krajobraz i otwartą przestrzeń sprawi, że nawet najmniejsze pomieszczenie przestanie się wydawać ciasne.

fototapeta uwalls

Fot. uwalls.pl

4) Bo są łatwe w czyszczeniu…
Zwłaszcza jeśli zostaną zabezpieczone laminatem, co jest szczególnie zalecane w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak kuchnia czy jadalnia. W takim wypadku do wyczyszczenia i odświeżenia fototapety wystarczy jedynie mokra ścierka.

fototapeta uwalls

Fot. uwalls.pl

5) …i łatwe w aplikacji!
Wystarczy zwykły klej do tapet. Jedyne, na co należy uważać, to dokładne dopasowanie naklejanych pasków fototapety, bowiem nawet niewielkie przesunięcie może zepsuć cały efekt.

A ponieważ fototapeta – to opcja na jedną ścianę lub jej fragment, farba w dopasowanym odcieniu na pozostałych ścianach będzie jej pięknym uzupełnieniem! Oto duet dekoratorski, który z pewnością warto wziąć pod uwagę, planując najbliższy remont mieszkania.

fototapeta uwalls

Fot. uwalls.pl

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA