a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePaździernikowy European Coatings Journal już jest!

Październikowy European Coatings Journal już jest!

Jest już dostępny najnowszy numer magazynu „European Coatings Journal”. Można w nim przeczytać m.in. o przeszłości i przyszłości farb wodorozcieńczalnych, a także o żywicach silikonowych jako przydatnym, a równocześnie kłopotliwym składniku farb elewacyjnych.

European Coatings Journal październikCzy wiedziałeś, że pierwsza farba wodorozcieńczalna została wyprodukowana już w 1949 roku? Dziś, prawie 70 lat później, ten rodzaj farb pokrywa ponad połowę światowego zapotrzebowania na farby i powłoki. A ten udział będzie się jeszcze zwiększał, poprawia się bowiem również ich jakość, i pod wieloma względami dorównują już produktom rozpuszczalnikowym.

Poprawa jakości jest oczywiście zawsze mile widziana, ale czasem stają jej na drodze różnego rodzaju przeszkody. Żywice silikonowe poprawiają odporność na warunki atmosferyczne powłok elewacyjnych, ale często nie są kompatybilne z systemami wodorozcieńczalnymi.

Te i inne ciekawe tematy poruszone zostały w najnowszym numerze „European Coatings Journal”. Pełen spis artykułów znaleźć można na stronie.

Źródło: european-coatings.com