a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronnePatent dla antykorozyjnego systemu Hempel

Patent dla antykorozyjnego systemu Hempel

UHSS, przyjazny środowisku antykorozyjny system powłok dla zastosowań przemysłowych opracowany przez specjalistów firmy Hempel, otrzymał patent Europejskiego Urzędu Patentowego.

fot. Vlasiadis (stockfreeimages.com)

W przeciwieństwie do standardowych systemów lakierniczych chroniących przed korozją UHSS (ang. Ultra-High Solids and Speed) aplikowany jest nie w trzech, a w dwóch warstwach. Duża wydajność farby to efekt wysokiej zawartości cząstek stałych. Pozwala to ograniczyć emisję LZO nawet do 70% w stosunku do tradycyjnych, trójwarstwowych powłok. Ponadto farba dużo szybciej schnie (około 3,5 godziny, a więc nawet do sześciu razy szybciej niż standardowe produkty), dzięki czemu można znacznie zwiększyć prędkość produkcji. Może być więc z dużym powodzeniem stosowana m.in. w przemyśle chemicznym, energetyce, infrastrukturze, w przypadku metalowych części rafinerii oraz na łopatki wiatraków w elektrowniach wiatrowych.

Anders Voldsgaard Clausen, manager Hempel, cieszy się z otrzymanego przez UHSS patentu, ponieważ jest to najlepszy dowód innowacyjność opracowanego przez badaczy Hempel system. Pokazuje to również, jak dużą wagę firma przykłada do ochrony środowiska i jak wiele wysiłku wkłada w dostarczenie ekologicznych rozwiązań dla przemysłu.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie