REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Patent dla antykorozyjnego systemu Hempel

UHSS, przyjazny środowisku antykorozyjny system powłok dla zastosowań przemysłowych opracowany przez specjalistów firmy Hempel, otrzymał patent Europejskiego Urzędu Patentowego.

fot. Vlasiadis (stockfreeimages.com)

W przeciwieństwie do standardowych systemów lakierniczych chroniących przed korozją UHSS (ang. Ultra-High Solids and Speed) aplikowany jest nie w trzech, a w dwóch warstwach. Duża wydajność farby to efekt wysokiej zawartości cząstek stałych. Pozwala to ograniczyć emisję LZO nawet do 70% w stosunku do tradycyjnych, trójwarstwowych powłok. Ponadto farba dużo szybciej schnie (około 3,5 godziny, a więc nawet do sześciu razy szybciej niż standardowe produkty), dzięki czemu można znacznie zwiększyć prędkość produkcji. Może być więc z dużym powodzeniem stosowana m.in. w przemyśle chemicznym, energetyce, infrastrukturze, w przypadku metalowych części rafinerii oraz na łopatki wiatraków w elektrowniach wiatrowych.

Anders Voldsgaard Clausen, manager Hempel, cieszy się z otrzymanego przez UHSS patentu, ponieważ jest to najlepszy dowód innowacyjność opracowanego przez badaczy Hempel system. Pokazuje to również, jak dużą wagę firma przykłada do ochrony środowiska i jak wiele wysiłku wkłada w dostarczenie ekologicznych rozwiązań dla przemysłu.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA