a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaBezpieczne farby do drewna na konferencji w Berlinie

Bezpieczne farby do drewna na konferencji w Berlinie

Amerykański koncern Cytec Industries weźmie udział w organizowanej przez niemiecką firmę Vincetz Network konferencji „Parquet & Furniture Coatings” dotyczącej farb do drewna. Bud Equi, dyrektor technologii zespołu Cytec zajmującego się sieciowaniem żywic, wygłosi prezentację zatytułowaną „Wysokiej jakości farby do drewna nie zawierające formaldehydu ani izocyjanianów”.

Jak mówi Equi, branża farb do drewna obecnie bardzo dynamicznie się rozwija, w związku z czym dostawcy tego typu powłok stają przed wieloma wyzwaniami. Należy pogodzić wysoką jakość produktów z często zmieniającymi się oczekiwaniami klientów oraz coraz ostrzejszymi regulacjami ekologicznymi. Nowa technologia sieciowania opracowana przez specjalistów Cytec ma całkowicie spełniać te wymagania. Otrzymane przy jej zastosowaniu powłoki ulegają sieciowaniu z niewielkim zużyciem energii, wykazują doskonałe właściwości i estetyczny wygląd, a ponieważ nie zawierają formaldehydu oraz izocyjanianów, zapewniają bezpieczeństwo zarówno wykonawcy, jak i użytkownikom zabezpieczonych w ten sposób mebli i parkietów.

Konferencja będzie miała miejsce w dniach 27-28 listopada w Berlinie. Prezentacja Cytec wygłoszona zostanie w drugi dzień wydarzenia.

źródło: coatingsworld.com